– Jako samorząd i jako społeczeństwo daliśmy dowód solidarnej współpracy i odpowiedzialności. Szkoda jednak, że skutki pandemii były tak bardzo bolesne dla wielu z nas – powiedział burmistrz Polkowic podczas spotkania z szefami jednostek i służb zaangażowanych w zwalczanie skutków COVID-19.
Od chwili ogłoszenia pandemii do jej oficjalnego odwołania, setki pracowników gminnych jednostek, służb mundurowych, firm i zakładów pracy z terenu naszej gminy, oraz niezliczona liczba wolontariuszy walczyła ramię w ramię o zdrowie i życie innych.
Aby podsumować miniony, trudny dla nas wszystkich okres, oraz aby podziękować za zaangażowanie i trud podjęty w ramach walki z COVID-19, w siedzibie polkowickiego magistratu z przedstawicielami służb i jednostek gminnych spotkali się Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic, oraz Ewa Kowalik, zastępca burmistrza ds. społecznych.
– Nie ukrywam, że czas pandemiczny był wielkim wyzwaniem dla gminy, dla jednostek gminnych i dla mieszkańców. Dlatego za państwa pośrednictwem chciałbym serdecznie podziekować pracownikom podległych wam instytucji za zaangażowanie i ciężką pracę, które przyczyniły się do tego, że ta epidemia została zahamowana – powiedział burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki.
Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Bogusław Godlewski, dyrektor Centrum Kultury, Beata Puławska, szefowa Ośrodka Pomocy Społecznej, st. bryg. Sylwester Jatczak, komendant powiatowej straży pożarnej, Maciej Śmigiel, zastępca komendanta Straży Miejskiej, Paweł Gambal, prezes PCUZ, wraz z naczelną pielęgniarką Marzeną Czarzastą-Omińską, Bożena Maciejowska, dyrektor gminnego Wydziału Zdrowia, Spraw Społecznych i Mieszkaniowych, oraz Adriana Ciupka, dyrektor Szkoły podstawowej nr 3.
– Przyznam, że nasze działania podczas covidu były czasami nawet wykraczające poza narzucone nam zadania – zdradził komendant polkowickich strażaków. – Nasz zakres obowiązków znacznie się poszerzył, ale dzięki bardzo dobrej współpracy z samorządem i innymi podmiotami wszystko układało się jak należy – zaznacza st. bryg. Sylwester Jatczak.
Swoimi doświadczeniami czasu pandemii dzielili się także m.in. prezes polkowickiej przychodni oraz szef Centrum Kultury.
– Ten czas był dla nas szczególnie trudny. Dla Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych i jego kadry oznaczał wytężoną pracę na najwyższych obrotach i to przez wiele miesięcy. Po tym okresie wiemy jednak, na jak wiele nas stać. Wiemy, że każdy może liczyć na drugą osobę. Bez tej solidarności nie dalibyśmy rady – powiedział prezes PCUZ Paweł Gambal.
Podczas pandemii, która wymogła m.in. rezygnację z imprez masowych i wielu innych wydarzeń kulturalnych, Centrum Kultury w Polkowicach działało ze zdwojoną energią. Poprzez Centrum Wolontariatu pomagało osobom w izolacji dostarczając posiłki. Wolontariusze szyli maseczki i odzież ochronną, produkowali przyłbice.
– Serca polkowiczan są naprawdę gorące i otwarte. Do pomocy bezinteresownie zgłaszało się bardzo dużo osób, zarówno starszych, jak i młodych. Daliśmy dowód wielkiej solidarności – uważa Bogusław Godlewski, szef Centrum Kultury.
Obecni na spotkaniu szefowie służb otrzymali z rąk burmistrza Polkowic uroczyste listy z podziękowaniami za „zaangażowanie, profesjonalizm oraz dyspozycyjność, które były podporą gminnych działań antycovidowych i źródłem wspólnego sukcesu”.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS