A A+ A++

Emerytura nie musi się wiązać jedynie z opieką nad wnukami, ale także z doskonałym czasem na zwiedzanie świata. Udając się w podróże małe i duże warto jednak pamiętać o kilku złotych zasadach, dzięki którym eksplorowanie jest wygodniejsze, ale i znacznie bezpieczniejsze.

Zobacz wideo
Majorka poza sezonem? Ależ oczywiście! [VLOG]

Oto najważniejsze wskazówki dotyczące podróżowania solo na emeryturze

Dzisiejszy przewodnik to prawdziwa perełka do osób chcących podróżować solo na emeryturze. Takie eksplorowanie może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę, a szczególnie jeśli wszystko dobrze zaplanujemy. Warto więc zacząć od wybrania miejsca, które chcemy zwiedzać. Tu wyznacznikiem loga być rzecz jasna ceny, atrakcje, dostęp do morza czy nawet pogoda. Rezerwacja miejsc w pociągu, samolocie czy hotelu z wyprzedzeniem pozwoli nam sporo zaoszczędzić. Tu warto przejrzeć także wszelakie promocje i np. oferty przewoźników lub biur podróży.

Warto zastanowić się także czy bardziej odpowiada nam wycieczka grupowa, czy też podróżowanie solo. Szczegółowy plan atrakcji to kolejna slota zasada, która pozwoli nam i sporo zaoszczędzić, ale i uniknąć długich kolejek np. do Bazyliki św. Piotra w Watykanie czy paryskiego Luwru. Jeśli zależy ci na bezpiecznym podróżowaniu, to zadbaj o to, by poinformować bliskich o szczegółowym planie swoich wojaży. Kolejna złota rada jest uważanie na kieszonkowców, których często nie brakuje w najbardziej okupowanych przez turystów miejscach. 

 Podróże solo nie takie straszne? Złote zasady, które zwiększą twój komfort

Dobrym pomysłem będzie także zostawienie większej sumy w hotelowym sejfie. Ponadto warto brać ze sobą jedynie odliczoną sumę, która pozwoli nam na opłacenie obiadu w restauracji czy biletu na daną atrakcję. Posiadanie waluty danego kraju jest równie niezbędne i pomoże uniknąć dodatkowych opłat za prowizje w banku.

Niezbędny ekwipunek to kolejny ważny punkt wycieczki. Warto mieć przy sobie przewodnik, ładowarkę do telefonu lub power bank i kilka drobiazgów jak plastry, monety np. na bilet w komunikacji miejskiej i np. bidon na wodę.

Spisanie budżetu także ułatwi nam planowanie podróży, to szczególnie istotne gdy mamy okrojony budżet i nie chcemy nadwyrężyć oszczędności. Warto też pamiętać, że ceny znacząco rosną w szczycie sezonu – jeśli chcemy wiec uniknąć paragonów grozy, tłumów i kolejek znacznie lepiej wybrać się na takie wakacje wiosna czy jesienią. Zadbanie o zdrowie w podróży jest szczególnie ważne z wiekiem, właśnie dlatego warto się dodatkowo u ubezpieczyć czy zadbać o kartę EKUZ. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSpodnie Warnke to hit na wiosnę. Biją na głowę “blue jeans”
Następny artykułNewey wróci do Williamsa?