A A+ A++

Funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej systematycznie prowadzą działania wymierzone w nielegalny handel podrobionymi towarami. W ten sposób realizują jedno z zadań Krajowej Administracji Skarbowej, jakim jest ochrona praw własności intelektualnej.

Kontrole w sklepach i na targowisku

Działania prowadzone były w Hrubieszowie, Lublinie, Zamościu i Poniatowej. Funkcjonariusze skontrolowali trzy sklepy i jedno targowisko. I w każdym z tych miejsc trafili na nielegalne wyroby.

W sumie zabezpieczyli ponad 2,1 tys. sztuk podrabianych towarów. Były to głównie odzież, obuwie, zabawki, kosmetyki i galanteria z bezprawnie naniesionymi znakami znanych światowych marek.

Wysokie kary dla sprawców

Podrobione towary zostały zabezpieczone przez lubelską Służbę Celno-Skarbową, a wszyscy sprawcy usłyszeli zarzuty. Grożą im wysokie kary. 

Zgodnie z przepisami ustawy Prawo własności przemysłowej, kto w celu wprowadzenia do obrotu oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Z kolei za wprowadzanie do obrotu podrabianych towarów, gdy osoba uczyniła sobie z tego stałe źródło dochodów, grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Niebezpieczne produkty

Wyroby, które pochodzą z nielegalnej produkcji, często nie spełniają norm jakościowych. W ich składzie mogą znajdować się toksyczne substancje zagrażające zdrowiu użytkowników.

Kupując podrobione towary wspierasz nieuczciwą konkurencję.

Michał Deruś

rzecznik prasowy

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKLIKaj z siecią bibliotek Książnicy Zamojskiej
Następny artykułChatGPT używany w propagandzie. Kluczowa rola czterech państw