Operator wymieni jedną piątą floty. Dostawy potrwają do końca marca przyszłego roku.
Na podstawie umowy z firmą ING Lease Poczta wprowadzi w dwóch transzach 1 028 samochodów o dmc do 3,5 t. Połowa z nich zostanie dostarczona do końca roku, druga część w pierwszym kwartale 2021. Zamówione samochody marki Peugeot mają ładowność od 0,5 t do 1,7 t. To jeden z największych kontraktów leasingowych w historii polskiego leasingu.
– Rozwój logistyki jest kluczowy dla działalności biznesowej Poczty Polskiej. Szczególnie teraz, kiedy przygotowujemy się do piku przedświątecznego, ważne jest dla nas zapewnienie sprawnego transportu do obsługi przesyłek dynamicznie rosnącego ryku eCommerce – wyjaśnia prezes Poczty Polskiej Tomasz Zdzikot.
Czytaj więcej w: Elektryczne furgony Mercedesa dla Amazona
Ponadto do końca roku PKO Leasing dostarczy Poczcie 18 aut ciężarowych marki Iveco o ładowności do 8 t, pozostałe 25 ciężarówek dołączy do floty pocztowej w I kwartale 2021 roku. Zamówione samochody będą miały nadwozie typu furgon wyposażone w platformy załadunkowe o ładowności do 4,5 t oraz do 8 ton. – Modernizacja floty jest odpowiedzią Poczty na stały trend wzrostu liczby paczek. Nowoczesne auta to nie tylko większa efektywność transportu, czy optymalizacja kosztów, ale także wygoda dla użytkujących je kierowców – dodaje wiceprezes Poczty Polskiej Andrzej Bodziony.
Czytaj więcej w: Logistyka korzysta z boomu w e-handlu
Umowy z dostawcami leasingowanych samochodów są wynikiem przeprowadzonego przez Spółkę postępowania przetargowego. Poczta Polska użytkuje ponad 5 tys. samochodów dostawczych różnego typu, w tym 20 aut elektrycznych. Dysponuje siecią 7,6 tys. placówek pocztowych, przewozi rocznie ok. 1,7 mld przesyłek.
Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie – bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami “Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS