"Pandemia sprzyja aktywnościom internetowym, a szczególnie teraz, kiedy w okresie przedświątecznym ważny jest dla klientów czas, wygoda i bezpieczeństwo" – poinformowała spółka w czwartkowym komunikacie.
Poczta Polska umożliwia wysłanie świątecznych życzeń przy użyciu aplikacji mobilnej Envelo lub za pośrednictwem strony internetowej www.envelo.pl/e-kartka. Wystarczy wybrać wzór kartki, następnie wpisać treść informacji, uzupełnić dane odbiorcy, nadawcy i dokonać płatności przez internet. Tak przygotowana i opłacona kartka jest drukowana i kopertowana w drukarni, a następnie dostarczana do odbiorcy przez listonosza – wyjaśniła firma.
Sprzedaż kartek pocztowych za pośrednictwem platformy Envelo w okresie od marca do grudnia br. wzrosła o ponad 18 proc.
"Korzystanie z rozwiązań cyfrowych coraz bardziej interesuje klientów, a my, wychodząc naprzeciw tym potrzebom, proponujemy rozwiązanie proste i zarazem przyjazne użytkownikom. Pandemia koronawirusa przyspieszyła transformację cyfrową wielu sektorów gospodarki. Wiele zmian zaszło także na rynkach, na których działa Poczta Polska" – powiedział wiceprezes Poczty Polskiej Krzysztof Falkowski, cytowany w komunikacie.
Dodał, że spółka konsekwentnie przygotowuje się do pełnienia funkcji Narodowego Operatora Cyfrowego. Celem – jak podkreślił – jest zapewnienie klientom świadczenia jak największej liczby usług, z których będą mogli korzystać bez wychodzenia z domu.
Od sierpnia 2020 r. chęć skorzystania z wybranych usług Poczty Polskiej można zgłaszać online, a swoją tożsamość potwierdzić przy użyciu profilu zaufanego. Poczta Polska odnotowuje wzrost zainteresowania korzystaniem z e-Formularzy. W porównaniu do danych z trzech miesięcy przed wprowadzeniem takiej opcji jest ich więcej o ponad 85 proc.
Poczta wskazała, że profil zaufany pozwala na szybkie i wygodne skorzystanie z e-Formularzy. Zamówienie wybranych usług zajmuje tylko tyle, ile wypełnienie krótkiego formularza dostępnego na stronie https://eformularze.poczta-polska.pl/. Wystarczy wybrać usługę, zalogować się do profilu zaufanego oraz wypełnić formularz zlecenia usługi. Poczta Polska na wskazany adres e-mail przekaże potwierdzenie świadczenia danej usługi – podała firma.
Zaznaczyła, że największy wzrost zainteresowania klientów w ostatnich miesiącach dotyczy eINFO-awizo i usługi polecony do skrzynki – to ok. 130 proc. – oraz usługi doręczenia na życzenie – wzrost o 100 proc.
e-INFO:awizo to bezpłatna usługa, umożliwiająca otrzymywanie informacji o oczekiwaniu przesyłki w placówce pocztowej. Dzięki niej klienci o awizacji przesyłki dowiedzą się bez względu na czas i miejsce, w którym się znajdują. Informacje o awizacji przesyłki wysyłane są SMSem albo e-mailem – w zależności od rodzaju kanału, jaki wybierze klient. W przypadku pism w postępowaniu karnym, cywilnym, sądowo-administracyjnym, podatkowym, administracyjnym oraz pism w sprawie o naruszenie dyscypliny finansów publicznych, klienci otrzymają zawiadomienie w formie papierowej.
Poczta uważa, że dosyłanie jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które zmieniają miejsce zamieszkania lub pobytu i chcą, aby przesyłki trafiały pod nowy adres. Przesyłki adresowane do klienta pod stary adres będę przesyłane pod nowy, który wskaże w formularzu. Usługa nie obejmuje pism w postępowaniu: karnym, cywilnym, sądowo-administracyjnym, podatkowym, administracyjnym oraz pisma w sprawie o naruszenie dyscypliny finansów publicznych, przesyłek z zawartością pszczół i piskląt ptactwa domowego, próbek z mlekiem oraz PACZEK24, PACZEK48, Paczek+, Pocztex.
Doręczenie na życzenie umożliwia klientom ponowne doręczenie awizowanej przesyłki poleconej. Można wybrać doręczenie pod pierwotny adres w wybranym przedziale czasowym, w godzinach otwarcia placówki doręczającej ponownie awizowaną przesyłkę. Klienci zamówić mogą usługę przez elektroniczny formularz, telefonicznie dzwoniąc na infolinię lub u listonosza.
Natomiast dzięki usłudze przechowywania przesyłek korespondencja klientów może czekać na odbiór w placówce pocztowej. Poczta Polska może ją przechowywać nawet cztery tygodnie po pierwszej próbie doręczenia – przypomniała firma. Usługa dedykowana jest do awizowanych przesyłek nierejestrowanych (np. listy zwykłe niemieszczące się do skrzynki) i przesyłek rejestrowanych (np.: listy polecone, paczki), z wyłączeniem przesyłek pocztowych nadanych na zasadach specjalnych.
Poczta Polska jest największym operatorem na rodzimym rynku – zatrudnia ponad 80 tys. pracowników, jej sieć obejmuje 7,6 tys. placówek, filii i agencji pocztowych. (PAP)
pad/ amac/
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS