A A+ A++

Były tylko dwa wyjścia z tej sytuacji. Bujak i jego wspólnik Mirosław Bartecki, także wieloletni pracownik korporacji, mogli zapomnieć o startupowych ambicjach, zamknąć się na dobre w złotych klatkach, wygodnie i względnie spokojnie żyć. Ale mogli też zacisnąć zęby i spróbować zapanować nad chaosem, aby przekształcić swój ambitny pomysł biznesowy w globalną spółkę technologiczną.

I tak właśnie zrobili.

KYP, czyli poznaj swój potencjał

Należące do nich KYP.ai (skrót od Know Your Potential, czyli poznaj swój potencjał) to uruchomiony w 2018 r. polsko-niemiecki start-up, który pomaga korporacjom w zwiększaniu efektywności. Oferuje platformę, która z pomocą sztucznej inteligencji analizuje potężne zbiory nieustrukturyzowanych danych, a następnie rekomenduje organizacjom, w jaki sposób mogą poprawić produktywność swoich zespołów, wydajność procesów albo wykorzystanie firmowych zasobów. Efekty, jak przekonuje KYP, są piorunujące: 34-proc. wzrost automatyzacji procesów, 26-proc. optymalizacja kosztów, 78-proc. poprawa standaryzacji procesów i 32-proc. efektywności. Założona przez Bujaka i Barteckiego spółka, zawieszona między Berlinem a Tychami, zachwyciła swoim produktem gigantów takich jak Coca-Cola, DHL, Colgate-Palmolive czy UNIQA, a także inwestorów, od których w zeszłorocznej rundzie finansowania pozyskała 17,5 mln euro – przy wycenie szacowanej przez serwis Dealroom na 75–112 mln dol.

Choć Oświęcim, w którym urodził się Adam Bujak, od Tychów, rodzinnego miasta Mirosława Barteckiego, dzieli niespełna 20 km, założyciele KYP poznali się dopiero jako doświadczeni pracownicy globalnej firmy konsultingowej Capgemini.

czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułW tej firmie spełniło się marzenie każdego ojca-przedsiębiorcy. A potem dzięki prostemu ruchowi ZPUE stało się europejskim liderem
Następny artykułPrzyspieszyć niemal każdy proces