Wisła Sandomierz przegrała 1-2 (1-1) z Unią Tarnów w meczu 17. kolejki III ligi, gr. IV. Wiślacy prowadzili od 10. minuty po golu Szymona Raka.

Piłkarze Wisły już w pierwszej akcji spotkania mieli bardzo dobrą okazję do strzelenia gola. Jakub Siedlecki przeciął podanie na połowie rywali, odegrał do Mateusza Stańczyka, który oddał strzał zza linii pola karnego, jednak po ładnej paradzie piłkę odbił Mateusz Zając. W 10. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Ponownie przy piłce był Stańczyk, ograł m.in. byłego reprezentanta Polski Adama Kokoszkę, oddał bardzo dobry strzał. Ponownie futbolówkę w bok odbił Zając, jednak tym razem blisko całej sytuacji był Szymon Rak, który bez wahania wykorzystał dobitkę. Cztery minuty później tarnowianie wyrównali. Piłka po dośrodkowaniu z lewej strony boiska trafiła do zamykającego akcję Szymona Adamskiego, który również bez chwili namysłu mocno uderzył z powietrza, pakując piłkę do siatki. Wisła nie poprzestawała w atakach. Dwie dobre okazje miał Rak, jednak w pierwszej minimalnie chybił, a w drugiej dobrze ustawiony był bramkarz Unii. W szukaniu drogi do strzelenia bramki nie poprzestawał Stańczyk, który kreował coraz to groźniejsze akcje na lewej stronie. Po zablokowanym strzale Jakuba Mażysza oddał strzał z szesnastu metrów, ale ponownie skutecznie interweniował Zając. W 33. minucie Adamski bezskutecznie próbował zaskoczyć Jakuba Borusińskiego uderzeniem z kilkudziesięciu metrów. Kilkanaście minut później po raz kolejny błysnął Stańczyk. Skrzydłowy Wisły wygrał pojedynek o piłkę z Wiktorem Matyjewiczem, uderzył obok wychodzącego bramkarza, ale futbolówkę zmierzającą do bramki wybił Adrian Kajpust.

Niestety druga połowa fatalnie rozpoczęła się dla Wisły. Po wznowieniu gry z rzutu rożnego Patryk Orlik zagrał do ustawionego przed polem karnym Adamskiego. Zawodnik gości odskoczył jeszcze od Sebastiana Taranka i ładnym strzałem pokonał drugi raz golkipera Wisły. Adamski miał okazję również później, ale skutecznie został zablokowany przez Władysława Kudriawcewa. Po uderzeniu Dawida Sojdy z rzutu wolnego z okolicy narożnika pola karnego piłkę odbił Borusiński. Próbował dobijać Artur Biały, ale na wysokości zadania ponownie stanął bramkarz sandomierzan.

14 listopada 2021, 13:00 – Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 1-2 Unia Tarnów
Szymon Rak 10 – Szymon Adamski 14, 51

Wisła: 12. Jakub Borusiński – 4. Władysław Kudriawcew, 3. Kacper Serek, 98. Przemysław Dwórzyński, 2. Szymon Jarosz – 10. Kamil Bełczowski, 8. Jakub Siedlecki (89, 24. Cezary Charszla), 6. Sebastian Taranek (67, 15. Dariusz Partyka), 9. Szymon Rak, 20. Mateusz Stańczyk (58, 17. Filip Handzlik) – 7. Jakub Mażysz.

Unia: 1. Mateusz Zając – 17. Kacper Nytko (69, 70. Marcin Sierczyński), 16. Wiktor Matyjewicz, 20. Adam Kokoszka, 14. Adrian Kajpust – 77. Gabriel Kieroński (69, 21. Maksymilian Starzyk), 8. Patryk Orlik, 19. Sebastian Jacak (32, 11. Dawid Sojda), 9. Szymon Adamski, 4. Paweł Węgrzyn (89, 3. Bartosz Biś) – 7. Artur Biały.

żółte kartki: Stańczyk, Jarosz, Kudriawcew – Kajpust, Starzyk.

sędziował: Michał Mikulski (Lublin).