Zwraca się uwagę, że obsypka i zasypka z gruntu jest zanieczyszczona różnymi materiałami. Taki materiał jest dyskwalifikowany do zastosowania. Istnieje poważne ryzyko, że po zakończeniu tych prac, w związku ze sposobem ich wykonywania, będziemy mieli do czynienia z sytuacją zapadania się różnych części Starego Rynku. Obtłuczone studnie betonowe, niewłaściwie układane kable, które są niezabezpieczone po zakończonym dniu roboczym.
– mówi poseł.
“To wszystko spowoduje, że po zakończeniu inwestycji konieczne będą w krótkim czasie poprawki” – uważa Bartłomiej Wróblewski.
Bartłomiej Wróblewski przypomina też, że koszty remontu płyty rynku wzrosły trzykrotnie, z planowanych 54 milionów do 136 milionów. Ponadto kolejny raz zmienia się termin realizacji inwestycji, z powodu której cierpi lokalny biznes.
Radna PiS, Ewa Jemielity, podkreśliła, że włodarze miasta obiecywali, że od kwietnia tego roku restauratorzy będą mogli ustawiać już ogródki na zewnątrz.
“Jak już wiemy, płyt chodnikowych w tym terminie nie będzie” – mówiła Ewa Jemielity.
Jest natomiast jakaś mglista obietnica, że restauratorzy będą mogli wystawiać stoliki i krzesła na tym, na czym akurat w danej chwili będą mogli to postawić. Pytanie tylko, czy w tym momencie nie będą akurat trwały jakieś prace czy to brukarskie, czy związane z kładzeniem płyt chodnikowych. To jest już kolejny rok, gdzie jakiekolwiek dochody i utrzymanie obiektów i utrzymanie swoich biznesów jest związane z bardzo dużymi problemami
– mówi Ewa Jemielity.
“Pora się zastanowić, czy miasto jest dobrze zarządzane” – dodała radna Jemielity.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS