– Ponad 30 proc. wzrostu biznesu zanotowaliśmy w pierwszym półroczu 2021 roku – mówił Maciej Drowanowski, prezes zarządu Monevia.
Wynik to wyśmienity, biorąc pod uwagę, że w 2020 roku spółka sfinansowała blisko 110 milionów faktur wystawianych przez mikro- i małych przedsiębiorców, a od początku swojej działalności dostarczyła finansowanie blisko 4 tys. podmiotom gospodarczym na łączną kwotę ponad 430 mln zł.
Monevia rośnie przy tym zdecydowanie szybciej od rynku.
Według danych Polskiego Związku Faktorów firmy faktoringowe w ubiegłym roku zanotowały wzrost obrotów na poziomie 3 proc.
– Polscy przedsiębiorcy doceniają nowoczesną platformę mikrofaktoringową i stabilność finansowania, jaką oferujemy – twierdzi Maciej Drowanowski i trudno się z tym nie zgodzić.
Zaprezentowane przez Monevię liczby mówiące o dynamice jej rozwoju pozwalają na takie opinie. Jej przypadek mówi nam przy tym jeszcze coś ważnego – fintechy stają się istotnym elementem polskiego krajobrazu gospodarczego. W końcu takich liczb jak choćby sfinansowanie w ubiegłym roku 110 mln faktur nie można już ignorować.
Powyższą tezę można również obronić, odwołując się do najnowszej edycji Mapy polskiego fintechu 2021 przygotowanej przez serwis cashless.pl. W raporcie znalazły się 273 fintechy i projekty fintechowe. Dodatkowo w sekcji zagranicznej, obejmującej podmioty zagraniczne świadczące swoje usługi finansowe klientom z Polski, znalazło się 39 firm.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS