Wisła Sandomierz wygrała 2-0 (0-0) z Podlasiem Biała Podlaska w meczu 5. kolejki III ligi, gr. IV. Obie bramki zdobył Szymon Rak. Dla sandomierskiej drużyny to pierwsze ligowe punkty w sezonie.

Pierwszą połowę zdominowała drużyna Podlasia, ale bardzo dobrze w grze obronnej radzili sobie wiślacy. Najbliżej strzelenia bramki był w ostatniej akcji pierwszej połowy Krzysztof Salak, ale po strzale głową piłka poszybowała tuż nad poprzeczką.

W drugiej części spotkania piłkarze Wisły zdecydowali się częściej atakować. W 56. minucie po złym podaniu Marcina Pigla futbolówkę przejął Władysław Kudriawcew, który natychmiast dalekim podaniem uruchomił ustawionego na połowie rywala Szymona Raka. Napastnik gospodarzy po dotarciu w okolice szesnastego metra huknął na bramkę, pokonując Michała Nowaka. W 68. minucie Rak podwyższył prowadzenie. Po dośrodkowaniu z lewej strony Rak przy asyście Pigla po strzale głową zdobył drugiego gola. W 71. minucie Przemysław Dwórzyński został ukarany drugą żółtą, w konsekwencji czerwoną kartką. Znakomitą okazję miał Mateusz Stańczyk, jednak nieznacznie chybił. Zespół Podlasia próbował zmniejszyć wymiar porażki, jednak brakowało celnych strzałów.

29 sierpnia 2021, 17:00 – Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 2-0 Podlasie Biała Podlaska
Szymon Rak 56, 68

Wisła: 12. Jakub Borusiński – 4. Władysław Kudriawcew, 99. Patryk Boksiński, 98. Przemysław Dwórzyński, 2. Szymon Jarosz – 30. Dawid Kuliga, 8. Jakub Siedlecki (58, 6. Sebastian Taranek), 15. Dariusz Partyka, 20. Mateusz Stańczyk (83, 11. Aleksander Wiśniewski), 10. Kamil Bełczowski (58, 7. Jakub Mażysz) – 9. Szymon Rak (80, 24. Cezary Charszla).

Podlasie: 97. Michał Nowak – 2. Krzysztof Salak, 4. Arkadiusz Kot, 15. Mateusz Jarzynka, 3. Marcin Pigiel – 6. Erwin Bahonko (72, 5. Bartosz Idzikowski), 20. Diel Spring (60, 8. Tomasz Nieścieruk), 77. Tomasz Andrzejuk, 7. Kamil Kocoł, 13. Paweł Zabielski (60, 10. Maciej Wojczuk) – 9. Tomasz Tuttas.

żółte kartki: Partyka, Kuliga, Dwórzyński, Stańczyk, Kudriawcew.
czerwona kartka: Dwórzyński (71. minuta, za drugą żółtą).

sędziował: Gerard Gawron (Mielec).

W drużynie Podlasia zagrał były piłkarz Wisły – Diel Spring.

źródło: własne / fot.: Marcin Radzimowski