„W KPT pracuje się nam świetnie, ponieważ mamy tu możliwość koegzystowania i współpracy z innymi startupami i młodymi firmami, które mają podobne wzywania do naszych. Zderzamy się z nimi, możemy wspólnie wymieniać opinie, czy plany na przyszłość i je weryfikować. Jesteśmy w Krakowskim Parku Technologicznym od 2017 roku, na początku jako firma inkubowana, a od roku jako firma lokatorska” – tak o swojej pracy w Krakowskim Parku Technologicznym mówi Tomasz Mikosz z firmy FindAir, tworzącej aplikację dla osób z astmą, która odnosi sukcesy w Polsce i za granicą.
Parki technologiczne i przemysłowe pomagają przedsiębiorcom na różnych etapach rozwoju osiągnąć sukces biznesowy, m.in. pozyskać granty na rozwój, połączyć z instytucjami badawczo-rozwojowymi, czy wynająć biuro na bardzo korzystnych warunkach lub pozyskać inwestorów.
Jednym z takich miejsc w Małopolsce jest Krakowski Park Technologiczny, który świadczy cały wachlarz usług dla biznesu, ale stanowi także dojrzały i niezwykle dynamiczny ekosystem biznesowy w Krakowie. Tutaj bije serce małopolskiej przedsiębiorczości, między innymi przez wzgląd na mnogość startupów, które stawiają swoje pierwsze kroki właśnie w KPT. Krakowski Park Technologiczny jest też operatorem programu Polska Strefa Inwestycji, który umożliwia uzyskanie ulgi podatkowej na nowe inwestycje dla przedsiębiorstw o różnej wielkości – od mikro do dużych, odnoszących globalne sukcesy.
„Zaczęliśmy w KPT w 2016 roku od czteroosobowego pokoju, teraz mamy już ponad siedemdziesiąt osób i wynajmujemy paręset metrów kwadratowych. Największą wartością bycia tutaj jest obecność wielu firm, z którymi można dzielić swoje kompetencje i współpracować ze sobą” – mówi Michał Łagodzic”, COO Reality Games, firmy tworzącej gry mobilne, znanej na całym świecie.
KPT posiada wiele narzędzi pomocowych, które udzielane są w zależności od potrzeb przedsiębiorstwa.
- Duże firmy potrzebują ulgi podatkowej, bo planują nowe inwestycje – KPT pomaga w złożeniu wniosku i wydaje decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
- Rodzinnej firmie zależy na unowocześnieniu linii produkcyjnej – park technologiczny pomoże w audycje przemysłowym i powie, jakie maszyny będę najlepsze i jak można uzyskać na nie dofinansowanie.
- Startup zaczyna swoją działalność i szuka inwestora – park technologiczny proponuje wynajęcie biura z minimalnymi opłatami, oferuje inkubację lub akcelerację, pomaga w rozwoju i kontaktuje z potencjalnymi funduszami.
Pod parasolem parku technologicznego kryją się więc bardzo różne firmy, które tworzą interesujący i bardzo dynamiczny ekosystem.
„Jako przedsiębiorcy najbardziej podoba mi skalowalność. Ruszyliśmy z małym biurem i małym teamem, dzięki zidentyfikowaniu potrzeb biznesowych i rozwoju z KPT, mogliśmy ewoluować do miejsca, w którym jesteśmy teraz. W KPT jest bardzo dobry vibe, to świetnie wpływa na jakość naszej pracy”, mówi Krzysztof Galicki Threathub w Smarttech.
Obok siebie i we współpracy funkcjonują ludzie z branż kreatywnych, automotive, mental-health, przemysł 4.0, AI, VR i wielu innych, którym takie towarzystwo daje wiele interesujących możliwości biznesowych i rozwojowych.
„Lubię KPT, bo tutaj pracuję jak chcę. Mamy tu przestrzeń biurową, w której realizujemy projekty dla klientów, w której analizujemy dane i tworzymy projekty kreatywne i szkoleniowe. KPT to miejsce, KPT to atmosfera, KPT to ludzie. W KPT po prostu czujemy się dobrze”, komentuje Mateusz Muryjas CEO firmy Analityczny, która zajmuje się tworzeniem kampanii marketingowych dla klientów z wielu branż.
Odwiedź stronę KPT i dowiedz się więcej na temat wsparcia dla Twojej firmy: https://www.kpt.krakow.pl/
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS