Niejednokrotnie straszą swoim wyglądem, wręcz błagając o wymianę. Wtedy jednak stawiają przed właścicielem spore wyzwanie – remont łazienki, pokrytej z każdej strony ceramicznymi płytkami, jest bowiem wyjątkowo kłopotliwy. Spory wysiłek w połączeniu z jeszcze większym bałaganem mogą skutecznie odwieść od podobnego pomysłu. Jak się okazuje, istnieje wyjątkowo prosta alternatywa.
Ile może kosztować remont łazienki? W ten sposób zaoszczędzisz
Kiedy przychodzi do remontu łazienki, właściciel mieszkania nieco mocniej łapie się za portfel. Wszelkie prace – w tym najczęściej niezbędna pomoc hydraulika czy elektryka, a kolejno zakup armatury i wyposażenia – mogą bowiem wahać się w granicach od kilkuset złotych do nawet kilkunastu tysięcy złotych.
Zobacz również:
Poszukując oszczędności warto więc zwrócić uwagę na proste, a zyskujące na popularności rozwiązania. Wcale nie musisz bowiem skuwać starych płytek, które straszą już wyglądem. Eksperci od wykończenia wnętrz szaleją obecnie na punkcie prostego rozwiązania. Radzą, by nielubiane lub wysłużone kafelki pokryć mikrocementem – trwałym i estetycznym, a do tego odpornym na wilgoć i plamy.
Co zamiast kucia płytek? Nowoczesne rozwiązanie jest hitem
Mikrocement, chociaż zadebiutował na wnętrzarskim rynku już przed kilkunastoma tygodniami, wciąż nie wychodzi z mody. Cechuje go bowiem kilka istotnych, z punktu widzenia właściciela mieszkania, zalet. Przede wszystkim:
-
jest trwały i odporny na wilgoć,
-
łatwo dopasować go zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacji,
-
nie chłonie wody
-
nie posiada fug, a to w nich najczęściej zbiera się brud – oszczędza więc czasu na sprzątanie.
Przede wszystkim jednak, w porównaniu do innych metod, można go łatwo i szybko nałożyć na położone już wcześniej płytki w łazience, oszczędzając w ten sposób czas.
Czym zakryć stare płytki w łazience? Opcji jest kilka
Mikrocement jest cienką warstwą wykończeniową, którą nakłada się na różne powierzchnie – ściany, podłogi czy blaty – a kolejno impregnuje warstwą lakieru. Wszystko po to, by materiał zyskał na wytrzymałości i stał się odporniejszy na czynniki zewnętrzne. Pozwala także na eksperymenty. Mikrocement dostępny jest bowiem w różnych kolorach, pozwalając właścicielowi na wybranie tego idealnego.
Co zamiast kucia płytek? Nowoczesne rozwiązanie jest hitem123RF/PICSEL
Stare płytki pożegnać można jednak również przy pomocy pędzla i farby. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest bowiem malowanie – do którego idealnie sprawdza się farba do płytek ceramicznych. Kafelki nie mogą być jednak uszkodzone, farba nie zakryje bowiem tych niedoskonałości. Przed malowaniem warto pamiętać dodatkowo o odpowiednim przygotowaniu płytek. Należy je najpierw dokładnie wyczyścić, odtłuścić i poczekać aż wyschną. A potem jedynie oddać się malarskim szaleństwom.
Dr Anna Kieszkowska-Grudny o zespole stresu pourazowego: Odpowiednie wsparcie w odpowiednim momencieINTERIA.PL
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS