A A+ A++

Modna stylistyka

Stylistyka tego typu płytek współgra bardzo dobrze z modnym dzisiaj stylem industrialnym – jest to materiał o dosyć chłodnym lecz jednocześnie bardzo ekskluzywnym wyglądzie. Szczególnie dotyczy to wszystkich ciemniejszych odmian kolorystycznych tego materiału. Niewprawne oko może łatwo pomylić dobrej jakości gres polerowany choćby z marmurem!

W tym krótkim tekście przyjrzymy się zaletom i wadom płytek gresowych.

Wysoka wytrzymałość płytek gresowych

Pierwszym i zasadniczym plusem gresu jest jego trwałość, czyli odporność na dłuższą oraz intensywną eksploatację. Indeksy ścieralności wyglądają bardzo imponująco. Płytki tego rodzaju są bardzo twarde – szczególnie warto wskazać tutaj potencjał, jaki tkwi w gresie przemysłowym (inaczej zwanym naturalnym). Ta specjalna odmiana została pomyślana jako optymalne wykończenie podłóg wszędzie tam, gdzie dużo się chodzi, gdzie wjeżdżają auta i gdzie często dochodzi do zabrudzeń, co wymaga stosowania mocnych detergentów. Taki rodzaj gresu sprawdzi się więc znakomicie w garażach czy na tarasach.

Inne dostępne obecnie na rynku odmiany płytek gresowych to: gres polerowany, szkliwiony oraz pocieniany.

Wiele możliwości aranżacyjnych

Kolejną zaletą tego tworzywa jest też fakt, że można go przycinać do wielu rozmiarów i kształtów. Korzystając więc z gresu, mamy bardzo duże pole do popisu, gdy chodzi o możliwości aranżacyjne. Obecnie, najczęściej wykorzystuje się ten materiał do pokrywania podłóg – praktycznie zastąpił on tak modną niegdyś terakotę.

Wśród mocnych stron rozwiązania, jakim jest położenie płytek z gresu – https://www.banyo.pl/pl/menu/plytki-gresowe-137.html w wybranej przestrzeni – należy także wspomnieć o cenie, która jak na walory tego materiału, nie jest odstraszająca dla większości osób, które planują remont lub urządzają swoje cztery kąty od zera.

Wady niektórych typów płytek gresowych

Pora jednak przejść do tych stron płytek gresowych, które powszechnie wymienia się jako minusy. Jednym z najczęściej spotykanych powodów do narzekań jest gres szkliwiony. Często słyszy się krytyczne głosy osób, które mają problemy, wynikające z większego ryzyka poślizgu na gresie szkliwionym, gdy wyleje się na niego woda lub inna ciecz.

Kolejne zarzuty dotyczą gresu polerowanego – jest dosyć kłopotliwy w utrzymaniu takiego poziomu czystości oraz braku zarysowań, jakie cechują go w stanie nowości. Dodatkowo – podobnie jak szkliwiony rodzi ryzyko poślizgnięcia się.

Gres pocieniany – nowy wariant na rynku

Jedną z nowych propozycji producentów płytek jest gres pocieniany. Jest to odmiana, którą można kłaść tylko na ścianach. Jej zaletą jest możliwość wycinania stosunkowo dużych płytek. Istotną cechą jest też bardzo niski profil – są niezwykle cienkie.

To niezbyt rozbudowane zestawienie plusów i minusów gresu można nazwać wierzchołkiem góry lodowej, gdy chodzi o wszystkie problemy, jakie wiążą się z wyborem, kładzeniem i konserwacją płytek. Gres, mimo swoich wad, broni się wciąż sprawnie przed konkurencją – mozaiką kamienną lub tradycyjną ceramiką.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPZF: Obroty firm faktoringowych wzrosły o 16% r/r do 281,7 mld zł w 2019 r.
Następny artykułWyzwolenie bez wyzwolenia?