A A+ A++

W czasie wakacji ruch na trasach w kierunku morza znacząco wzrasta. Na drodze S3 pojazdów jest trzykrotnie więcej niż w innych miesiącach. Skutek? Spadek płynności ruchu i powstawanie zatorów, zwłaszcza w rejonie węzłów drogowych. 

Właśnie z takimi sytuacjami mamy do czynienia na węźle drogowym Klucz pod Szczecinem, na którym droga ekspresowa S3 łączy się z autostradą A6. 

Jak informuje szczeciński oddział GDDKiA na początku czerwca wprowadzono pierwszą zmianę – zwężając jezdnię autostrady A6 w kierunku Gdańska do jednego pasa ruchu. Teraz płynność ruchu ma poprawić umożliwienie zjazdu na łącznicę również z prawego pasa ruchu. 

Przy nowym rozwiązaniu  na wysokości łącznicy będzie pas wyłączenia, prawy pas umożliwiający zarówno zjazd na łącznicę jak i pozostanie na dotychczasowym kierunku jazdy oraz lewy pas ruchu, którym tak jak do tej pory będzie można jechać na wprost. 

Zmiany powinny upłynnić ruch, ale na pewno nie rozwiążą całkowicie problemów komunikacyjnych w tym miejscu – informuje GDDKiA. 

Planowane inwestycje pomogą rozładować ruch w rejonie Szczecina

W ramach planowanej realizacji nowego odcinka DK31 Radziszewo – Gryfino przewidziano nowy węzeł zintegrowany, a także poszerzenie jezdni A6/S3. Problem znaczącego ruchu na wspólnym przebiegu S3 i A6 w rejonie Szczecina ma rozwiązać też powstanie Zachodniej Obwodnicy Szczecina w ciągu S6. 

Ta inwestycja stworzy wokół Szczecina ring, co pozwoli na lepszy rozkład ruchu i odciąży obecny wspólny przebieg S3/A6. Duże znaczenie będzie miała budowa kolejnych odcinków drogi S11, która przejmie z S3 część ruchu, zwłaszcza wakacyjnego od strony Poznania i ze Śląska. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułGdzie jest nasz kapitan? Lawina krytyki pod adresem “Lewego”
Następny artykułNominalne wynagrodzenia hamują, realnie coraz wolniej maleją. Zatrudnienie znów spadło