Olsztynianie przystąpili do meczu osłabieni. Do Iławy nie przyjechał trener Marco Bonitta, którego zastąpił Marcin Mierzejewski. Zabrakło też amerykańskiego środkowego Taylora Averilla. Jak podał klub, obaj pozostali w Olsztynie z powodu choroby.

Mimo tych kłopotów, siatkarze Indykpolu AZS nie mieli większych kłopotów z odniesieniem zwycięstwa. W pierwszym secie wyrównana walka trwała do stanu 15:15, później gospodarze przejęli inicjatywę i wygrali 25:20, wieńcząc tę partię punktowym blokiem. W drugiej partii błyskawicznie uzyskali przewagę (11:4), którą utrzymywali w dalszej części seta (16:10, 20:15). Torey DeFalco skutecznym atakiem ustalił wynik tej części meczu na 25:21. Trzeci set nie odmienił losów tego starcia. Olsztynianie uzyskali kilkupunktową przewagę, w środkowej części seta odskoczyli rywalom (18:13) i pewnie zmierzali po zwycięstwo, które przypieczętował atak DeFalco (25:17).

Skrót meczu Indykpol AZS – Cuprum:

Najwięcej punktów: Torey DeFalco (19), Karol Butryn (18) – Indykpol AZS; Wojciech Ferens (9), Remigiusz Kapica (9) – Cuprum. Dominacja gospodarzy w ataku (65%–44% skuteczności), zagrywce (7–2) i w bloku (9–2). MVP: Torey DeFalco (14/19 = 74% skuteczności w ataku + 2 asy serwisowe + 3 bloki).

Indykpol AZS Olsztyn – Cuprum Lubin 3:0 (25:20, 25:21, 25:17)

Indykpol AZS: Robbert Andringa, Mateusz Poręba, Jan Firlej, Torey DeFalco, Szymon Jakubiszak, Karol Butryn – Jędrzej Gruszczyński (libero) oraz Jan Król. Trener: Marcin Mierzejwski.
Cuprum: Dawid Gunia, Masahiro Sekita, Marcin Waliński, Florian Krage, Remigiusz Kapica, Wojciech Ferens – Kamil Szymura (libero) oraz Kamil Maruszczyk, Maciej Sas (libero), Paweł Pietraszko, Przemysław Stępień. Trener: Paweł Rusek.

Wyniki meczów 7. kolejki PlusLigi:

2021-11-12: GKS Katowice – Cerrad Enea Czarni Radom 3:1 (25:17, 18:25, 29:27, 25:21)
2021-11-13: Asseco Resovia – Projekt Warszawa 3:0 (25:21, 26:24, 25:20)
2021-11-13: PGE Skra Bełchatów – LUK Lublin 2:3 (25:16, 26:24, 22:25, 18:25, 12:15)
2021-11-13: Aluron CMC Warta Zawiercie – Stal Nysa 3:0 (25:20, 25:22, 25:22)
2021-11-14: Trefl Gdańsk – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (23:25, 20:25, 14:25)
2021-11-14: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Jastrzębski Węgiel 0:3 (22:25, 20:25, 19:25)
2021-11-15: Indykpol AZS Olsztyn – Cuprum Lubin 3:0 (25:20, 25:21, 25:17).