W sieciach mobilnych przeniesiono w I kwartale 2022 r. ponad 340 tys. numerów, a w sieciach stacjonarnych niemal 93 tys. – mniej niż w poprzednim kwartale – wynika z raportów udostępnionych przez prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE).
Raporty przedstawiają statystyki przenoszenia numerów z wykorzystaniem zarządzanego przez szefa UKE systemu Platformy Lokalizacyjno-Informacyjnej z Centralną Bazą Danych (PLI CBD).
“W I kwartale 2022 roku w sieciach mobilnych przeniesionych zostało łącznie 343 342 numerów. To o ponad 28 tys. mniej niż w IV kwartale 2021, gdy przeniesiono 371 657 numery” – wskazano w środowej informacji UKE.
Dodano, że wśród największych operatorów komórkowych w ostatnim kwartale bilans trzech zamknął się na minusie. W wyniku przenoszenia numerów Orange Polska stracił 7,1 tys. użytkowników kart SIM, Polkomtel (operator sieci Plus) i P4 (operator sieci Play) stracili po ponad 22 tys. klientów – wymieniono. “Jako jedyny operator I kwartał dodatnim bilansem zakończył T-Mobile, zyskując ponad 12 tys. nowych użytkowników” – stwierdzono.
W sieciach stacjonarnych w I kwartale 2022 r. przeniesionych zostało łącznie 92 tys. 935 numerów, o ponad 24 tys. mniej niż w poprzednim kwartale, kiedy liczba ta wyniosła 117 tys. 73.
Projekt Platforma Lokalizacyjno-Informacyjna z Centralną Bazą Danych jest współfinansowany ze środków unijnych. Jego celem jest usprawnienie funkcjonowania systemu pozyskiwania informacji o lokalizacji abonenta wzywającego pomocy (pod numery alarmowe, w tym 112) oraz usprawnienie procesów związanych z przenoszeniem numerów przy zmianie operatora. (PAP)
autorka: Magdalena Jarco
maja/ pad/
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS