A A+ A++

Plecaki Kånken swoją historią sięgają jeszcze zeszłego wieku, powstały bowiem w 1978 roku. Szwed Åke Nordin chciał stworzyć plecaki nieobciążające pleców dla dzieci chodzących do szkoły. W owym czasie badania pokazywały wyraźnie, że aż 80% dzieci ma problemy z kręgosłupem.

Fot. Materiały prasowe

Marka Kånken dzisiaj

Obecnie plecaki Kånken nie są już przeznaczone jedynie dla dzieci w wieku szkolnym. Prostota wykonania, niebanalny design, wysoka jakość (plecak będzie nam służyć naprawdę wiele lat!) i w końcu dosyć spory wybór wariantów. Te wszystkie pozytywy, które niesie posiadanie własnego Kånkena podbiły serca osób nieco starszych niż pierwotna grupa docelowa. Można więc powiedzieć, że te plecaki praktycznie nigdy nie wychodzą z mody, a wręcz z roku na rok (z pokolenia na pokolenie) stają się coraz bardziej popularne.

Fot. Materiały prasowe

Różne warianty plecaków marki Kånken

Wspomnieliśmy powyżej o dość dużej liczbie modeli plecaków marki Kånken. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że jest ich aż tyle! Najczęściej kojarzonym wariantem jest już kultowy Känken Classic. Każdy opisany plecak Känken na e-horyzont.pl jest oczywiście dostępny!

Kånken Classic

Większość osób wie o istnieniu standardowego 16-litrowego Kånkena Classic. Nic dziwnego, skoro jest to pierwszy wariant plecaka marki Kånken – w niezmienionej formie pozostaje od 50 lat i mimo upływającego czasu, cieszy się nieustającą popularnością.

Kånken Mini

Innym, zyskującym na popularności modelem, jest plecak Kånken w wersji mini – jako 7-litrowy plecaczek. Idealny dla młodszych dzieci, chociażby na codzienne wypady do przedszkola, parku czy na wycieczki. Oczywiście plecak Kånken Mini nie jest opcją zarezerwowaną wyłącznie dla najmłodszych. Może być to świetny wybór dla każdego na co dzień, przecież nie nosimy aż tylu rzeczy i po prostu nie potrzebujemy tyle przestrzeni do przechowywania. Taki Kånken nie obciąży stroju, a będzie również stylowym (i wciąż praktycznym!) dodatkiem.

Kånken No.2

Jest to nieco nowsza wersja kultowego 16-litrowego plecaka Kånken, skierowana do osób, ceniących sobie ekologię oraz kupowanie produktów wytworzonych z materiałów pochodzących z recyklingu. Właśnie taki jest opisywany model Kånkena, który został stworzony w duchu less waste z poliestru z recyklingu i bawełny ekologicznej. Dodatkowym atutem tego wariantu są jego stonowane barwy. Dodatki natomiast zostały wykonane ze skóry naturalnej.

Kånken laptop 13’’ i 15’’

Kolejna z opcji plecaka Kånken to plecak, który został stworzony do przechowywania w nim laptopa. Różni się nie tylko nieco bardziej prostokątnym kształtem od klasycznego Kånkena, ale także specjalną, wbudowaną kieszonką, gdzie komputer będzie przechowywany w sposób bezpieczny. Jest produkowany w dwóch wariantach – 13 litrów na 13-calowego laptopa oraz 18 litrów na 15-calowego. Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem, wybór jest prosty – plecak na laptopa na e-horyzont.pl na pewno zaspokoi Twoje oczekiwania. Warto sprawdzić także plecaki innych sprawdzonych marek, takich jak np. The North Face czy Osprey.

Fot. Materiały prasowe

Toteback i akcesoria

Niebanalny wariant, który może służyć zarówno jako torba na ramię, idealna dla osób, nieprzepadających za noszeniem plecaka, ale także można nosić ją na plecach jako po prostu… plecak. Dzięki takiemu rozwiązaniu toteback staje się świetnym rozwiązaniem na wiele okazji – nada się zarówno na spacer po parku, zakupy jak i wieczór z przyjaciółmi.

A teraz coś dla fanów marki Kånkena – akcesoria z klasycznym liskiem, które oczywiście nie odbiegają wyglądem oraz jakością wykonania od wymienionych wcześniej plecaków. Portfele i piórniki, które mogą stać się dopełnieniem känkenowej kolekcji.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRywalka Igi Świątek gra we własnym turnieju. Caroline Garcia – właścicielka i zawodniczka
Następny artykułWiadomości z Wielkopolski. Co dzieje się w Wielkopolsce? (2 lutego 2023)