A A+ A++

Plebiscyt „Wrocław bez barier” ma na celu uhonorowanie inicjatyw, działań i przedsięwzięć, które przyczyniają się do wsparcia osób z niepełnosprawnościami. Zainaugurował go w 2010 r. rzecznik prezydenta Wrocławia ds. Osób Niepełnosprawnych, śp. Bartłomiej Skrzyński. W 2018 r. organizację plebiscytu przekazał Fundacji „Potrafię Pomóc”.

– Chcemy nagradzać tych, którzy wyróżniają się swoją wrażliwością społeczną. Poszukujemy ludzi, organizacji czy instytucji, które nie boją się łamać stereotypów i kruszyć bariery – mówi Adam Komar, prezes Fundacji „Potrafię Pomóc”. – Warto podkreślić, że tegoroczny konkurs jest wyjątkowy, bowiem certyfikaty przyznawane laureatom nosić będą imię Bartłomieja „Skrzyni” Skrzyńskiego, którego już z nami nie ma, ale jego idea cały czas jest i będzie kontynuowana – dodaje.

18 września 2020 r. kilkaset osób wzięło udział w pożegnaniu Bartłomieja „Skrzyni” Skrzyńskiego.

Kto może zgłaszać kandydatów?

Swoich kandydatów zgłaszać może instytucja, organizacja pozarządowa, osoba prowadząca działalność gospodarczą czy przedsiębiorca. Certyfikaty przyznawane są w czterech kategoriach:

  • miejsce dostępne dla wszystkich,
  • działania innowacyjne w zakresie powszechnej dostępności,
  • integracja społeczna,
  • społeczna odpowiedzialność biznesu.

W skład Kapituły konkursowej wchodzą: przedstawiciel Urzędu Miejskiego Wrocławia, Magdalena Skrzyńska – siostra Bartłomieja Skrzyńskiego, Adam Komar, prezes Fundacji „Potrafię Pomóc” oraz laureaci poprzedniej edycji konkursu.

Gdzie zgłaszać?

Zgłoszenia wysyłać można na adres mailowy: [email protected] (należy przesłać skan wypełnionego formularza zgłoszeniowego) lub dostarczyć je osobiście bądź listownie do siedziby organizatora, czyli Fundacji „Potrafię Pomóc”, która mieści się przy ul. Horbaczewskiego 24 we Wrocławiu.

Termin zgłaszania kandydatur upływa 6 listopada 2020 r. o godz. 16.00.

Regulamin i formularze znaleźć można na stronie Fundacji „Potrafię Pomóc”.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMinister Gliński coraz mocniejszy, ale wciąż za słaby
Następny artykułDrugi kwartał na rynkach gazu i energii elektrycznej w UE pod mocnym pływem pandemii