A A+ A++

Ulga ma też swój limit. Rozliczający PIT mogą odpisać darowiznę do wysokości 6 proc. rocznego dochodu, płacący CIT do 10 proc. Wsparcia powyżej limitu nie odliczymy, chyba że darowizny są na działalność charytatywno-opiekuńczą (czyli także pomoc powodzianom) kościoła. Wtedy mamy szanse na pełen odpis.

Czytaj więcej

Czy każdy odliczy darowiznę dla powodzian? Nie, takiej możliwości nie mają przedsiębiorcy na liniowym PIT. Choć są argumenty za tym, że mogą odliczać darowizny na działalność charytatywno-opiekuńczą kościoła (szerzej pisaliśmy o tym w „Rzeczpospolitej” z 16 kwietnia).

Darowizny dla powodzian trzeba udokumentować

Z ulgi nie skorzystają też ci, którzy nie zadbają o formalności. Darowiznę trzeba bowiem udokumentować. Jeżeli przekazujemy pieniądze, powinniśmy zachować dowód wpłaty na rachunek obdarowanej organizacji. Trzeba na nim wpisać, że to darowizna i wskazać cel, na jaki ma być przeznaczona. Można ogólnie, przykładowo „pomoc powodzianom”.

Sam dowód wpłaty może nie wystarczyć, jeśli przekazujemy pieniądze na internetowe zrzutki i korzystamy z pośrednictwa instytucji płatniczych. W takich sytuacjach skarbówka wymaga też za … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNowa dyscyplina sportu – tenis telekinetyczny
Następny artykułJacek Dubois: Premier, komuna, prezes Manowska i elegancja słów