A A+ A++

A Plague Tale: Requiem było jedną z najlepszych niespodzianek, które dostaliśmy podczas konferencji Xboksa na minionym już E3 2021. Gra została zaprezentowana na efektownym zwiastunie, a przy tym poinformowano, iż już w dniu premiery trafi do Game Passa. Jakby tego było mało, nieco później potwierdzono, iż mamy dostać iście next-genową rozgrywkę, co rozpaliło serca fanów pierwszej odsłony.

Teraz wiemy, że twórcy nie zamierzają skupić się wyłącznie na realistycznej grafice, ale również na mechanikach w grze. W tym tej, która dotyczy jednego z najważniejszych elementów dla całego wykreowanego świata, a więc szczurów! Reżyser projektu, Kevin Choteau, zdradził w niedawnym wywiadzie udzielonym Gamesradar+, że spędzono długie godziny na badaniu zachowań szczurów

Szczury muszą dawać poczucie autentyczności. Chcieliśmy wywołać to uczucie czegoś, co naprawdę może istnieć w naszym świecie, a także wydaje się nie do powstrzymania. Dążyliśmy do tego, aby gracze bali się wkroczyć na ich ścieżkę, wiedząc, że po prostu natychmiast umrą. Sama liczba [szczurów – przyp. red.] również była początkowo problemem – chcieliśmy ich zwyczajnie jak najwięcej.

Chcieliśmy się upewnić, że szczury wyglądają wiarygodnie w pojedynkę. Jeśli spojrzysz na World War Z, często widzisz ogromną grupę zombie, ale nigdy nie widzisz, jak zachowuje się pojedynczy z nich.

W naszym przypadku możesz mieć tylko jednego szczura i nadal musi być przerażający. Więc zawsze kładziemy nacisk na tę równowagę –  nawet jeden szczur może być naprawdę dobrze animowany z realistycznym zachowaniem. Potem trzeba to pomnożyć i utrzymać wiarygodność.

Trzeba przyznać, że brzmi to naprawdę interesująco i osobiście nie mogę się doczekać tego, jak wszystko wypadnie w praktyce. Roje szczurów mogą być naprawdę przerażające, a jeśli zostaną kapitalnie przełożone na grę wideo, będą stanowić przeciwnika nie do przejścia.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZnamy pierwszego finalistę Ligi Narodów! Francuzi nie mieli żadnych szans
Następny artykułMapą śmiertelnych wypadków chcą ponownie skłonić kierowców do refleksji