A A+ A++

Lubelska Karta Miejska to elektroniczny identyfikator, który upoważni do zniżek przy korzystaniu z komunikacji miejskiej, strefy płatnego parkowania oraz znajdujących się w mieście obiektów związanych z kulturą, sportem, rekreacją, gastronomią, handlem czy wypoczynkiem.

Od piątku zainteresowani będą mogli wyrobić taki dokument na podstawie ważnej Karty Biletu Elektronicznego. W tym celu należy pobrać formularz, który będzie dostępny na stronie lubika.lublin.eu, wypełnić i złożyć w lubelskich punktach ZTM lub w Biurach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta.

Złożenie wniosku będzie możliwe także dla osób, które nie posiadają “przejazdówki”, ale rozliczają podatek dochodowy w Lublinie. Przy składaniu wniosku niezbędne będzie okazanie dokumentu ze zdjęciem oraz pierwszej strony złożonego zeznania podatkowego.

Budowanie więzi z miastem

– To nie jest tylko kwestia korzyści, ale i budowanie więzi z miastem i naszej wspólnej tożsamości. Podobnie jak wtedy, gdy zachęcaliśmy mieszkańców do płacenia podatków w Lublinie – przekonywał w czwartek podczas prezentacji projektu Lubelskiej Karty Miejskiej prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Programem objęte zostaną także osoby, które rozliczają podatek rolny z tytułu prowadzonego gospodarstwa, oraz mieszkańcy, którzy nie osiągają dochodów opodatkowanych, a są objęci działaniami społecznymi prowadzonymi przez miasto. Kartę otrzymają również dzieci tych osób (do 18. roku życia, a w przypadku kontynuacji nauki do 26. roku życia), a także wychowankowie miejskich placówek wychowawczych czy rodzin zastępczych.

Do uzyskania karty upoważnia więc także zaświadczenie z MOPR lub aktualna decyzja prezydenta czy postanowienie sądu o umieszczeniu dziecka w placówce wychowawczej bądź w rodzinie zastępczej.

Gdzie otrzymamy zniżki?

Miasto poszukuje partnerów, którzy chcieliby zaoferować zniżki posiadaczom karty. Do tej pory do współpracy zgłosiło się kilkanaście podmiotów. W instytucjach kultury (m.in. Teatr Stary, Teatr Andersena, DDK Węglin, Centrum Kultury w Lublinie, DDK Czuby Południowe, Galeria Labirynt) oraz obiektach MOSiR (np. Aqua Lublin, Strefa H2O, Słoneczny Wrotków) okazanie karty będzie wiązało się ze zniżkami w wysokości 10 procent.

Więcej zaoszczędzą pasażerowie miejskiej komunikacji. W zależności od rodzaju biletu okresowego zniżka będzie wynosić od 25 do 33 procent. Np. za “przejazdówkę” dla osoby dorosłej, która dziś kosztuje 119 złotych, posiadacze karty zapłacą 92 złote.

– Korzyści dla partnerów mają charakter promocyjny i wizerunkowy. Biorąc pod uwagę fakt, że program ten będzie realizowany przez urząd miasta, ZTM oraz MPK, jesteśmy gwarantem, że dany partner pojawi się na różnego rodzaju nośnikach – tłumaczyła w czwartek zastępczyni prezydenta Lublina ds. kultury i sportu Beata Stepaniuk-Kuśmierzak.

Zapowiedź Lubelskiego Biletu Karty Aglomeracyjnej

Lubelska Karta Miejska jest nadawana bezpłatnie na czas określony. Jeśli wniosek zostanie złożony do 30 kwietnia przyszłego roku, będzie ona ważna do końca grudnia 2021 r. Z karty można korzystać bezpośrednio po jej otrzymaniu.

Jak zaznaczyła Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Lubelska Karta Miejska jest zapowiedzią Lubelskiego Biletu Karty Aglomeracyjnej (LUBIKA). W jego ramach powstanie zupełnie nowy system pobierania opłat za przejazd komunikacją miejską. Jego uruchomienie planowane jest w sierpniu 2021 roku.

Więcej informacji o programie lojalnościowym dostępnych jest na stronie: lubika.lublin.eu

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTak choroba zmieniła Stuhra. Najnowsze, porażające zdjęcie krąży w sieci
Następny artykułPentagon dofinansuje produkcję metali ziem rzadkich