W wyniku czynności, które przeprowadzi PKW, sprawozdanie finansowe może zostać przyjęte bez zastrzeżeń lub ze wskazaniem uchybień albo całkowicie odrzucone — dzieje się to na mocy uchwały Państwowej Komisji Wyborczej. Na taką uchwałę, która odrzuca sprawozdanie, ugrupowanie lub partia polityczna może wnieść skargę do Sądu Najwyższego.
Co podkreśla KBW, “Państwowa Komisja Wyborcza nie zajmuje stanowiska w sprawach gospodarki finansowej partii politycznych i komitetów wyborczych w innej formie i nie komentuje informacji na ten temat przed podjęciem uchwał w tych sprawach”.
Fundusz Sprawiedliwości i tzw. taśmy Mraza. Czy doszło do naruszenia prawa wyborczego?
O sprawie Funduszu Sprawiedliwości i jej związku z wyborami pisaliśmy już na łamach rp.pl.
— Były urzędnik (Tomasz Mraz — przyp. red.) twierdzi m.in., że w związku z wyborami Ziobro przyznawał swoim kolegom z Solidarnej Polski limity środków z Funduszu Sprawiedliwości do wykorzystania w swoich okręgach wyborczych. Politycy Suwerennej Polski odpierają te zarzuty i zapewniają, że do żadnych nieprawidłowości nie dochodziło. — pisze w rp.pl Mateusz Mikowski.
— W konsekwencji minister Bodnar skierował w tej sprawie pismo do szefa Państwowej Komisji Wyborczej. Szef MS liczy na zbadanie, czy nie dochodziło do nielegalnego finansowania kampanii wyborczej ze środków Funduszu Sprawiedliwości. Jak twierdzi były szef PKW Wojciech Hermeliński kontrola może zostać przeprowadzona w ramach weryfikacji sprawozdania finansowego komitetu wyborczego po ostatnich wyborach parlamentarnych. — pisze Mikowski — Wskazuje przy tym, że zgodnie z przepisami wszystkie środki prz … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS