A A+ A++

Pięć progów cenowych

Do tej pory przy wcześniejszej rezerwacji można było zapłacić za bilet nawet o 30 proc. mniej. Teraz najbardziej oblegane połączenia będą droższe. PKP Intercity zamiast ofert Super Promo, Promo i Wcześniej wprowadza pięć progów cenowych: Super Promo, Promo Plus, Promo 30 (bilety tańsze o 30 proc. od ceny bazowej), Promo 20 (tańsze o 20 proc.) i Promo 10 (tańsze o 10 proc.). Teraz nie ma znaczenia, kiedy kupimy bilet ani na jak popularną trasę chcemy się dostać, czyli jak duże jest na niej obłożenie. Nowa oferta obowiązuje już w pociągach, czyli połączeniach kategorii Express InterCity Premium (EIP), które realizowane są pociągami Pendolino i Express InterCity (EIC).


Zobacz wideo

Luksus made in Poland. Te jachty robią furorę na świecie

Po wojnie przyjechała pani z urzędu. “Przecież nie wpiszę niemieckiej nazwy”

Teraz przewoźnik będzie zarządzać liczbą promocyjnych biletów w zależności od popytu, a więc np. w zależności od dnia przejazdu, relacji, klasy wagonu czy momentu zakupu. Niezmienne pozostaje to, że ceny biletów na pociągi ekspresowe na popularnych trasach między dużymi miastami zaczynają się od 49 zł. 

– Dzięki tej zmianie bilety na mniej popularne połączenia będą dłużej dostępne w promocyjnych cenach. Do tej pory na mniej niż siedem dni do odjazdu pociągu nie obowiązywały już progi promocyjne z oferty “Wcześniej”. Obecnie to się zmienia. Jeśli w danym pociągu nadal będzie dużo wolnych miejsc, bilety promocyjne będą mogły być wciąż dostępne – tłumaczy Tomasz Gontarz, członek zarządu PKP Intercity.

Polacy lubią spontaniczne wyjazdy

Z badań wykonanych na zlecenie PKP Intercity wynika, że blisko 60 proc. Polaków jest otwartych na spontaniczne wyjazdy, rezerwowane z co najwyżej kilkudniowym wyprzedzeniem. Ponad połowa (52 proc.) respondentów wybrałaby wyjazd pociągiem w mniej popularnym terminie, np. w środku tygodnia (wtorek – czwartek), jeśli cena biletu byłaby znacząco niższa. Jedynie co szósty badany nie uznaje niższych cen za wystarczającą zachętę do podróży.

Ponad połowa Polaków (52 proc.) deklaruje, że chętnie wyjeżdża do innych miast na krótki odpoczynek, tzw. city break. Jednocześnie 57 proc. uważa, że takie krótkie wypady będą coraz popularniejsze w kolejnych latach i jedynie 7 proc. jest odmiennego zdania.

– Do tej pory często zachęcaliśmy pasażerów do wcześniejszego planowania podróży. Widzimy jednak, że w ostatnim czasie zmienił się znacząco sposób planowania wyjazdów. Nasi pasażerowie coraz częściej decydują się na podróż spontaniczne, nawet w środku tygodnia zachęceni korzystnymi ofertami. Idziemy więc z duchem czasu i chcemy, aby nasza oferta była nowoczesna oraz dopasowana do zachowań konsumenckich, a to zapewni dynamiczny system sprzedaży – dodaje Tomasz Gontarz.

Rozbito gang oferujący fałszywe certyfikaty COVID-19Kwitnie handel fałszywymi paszportami covidowymi. Włoska policja rozbiła gang

Z informacji zamieszczonej na stronie PKP Intercity wynika, że ceny zmieniają się tylko dla dwóch grup pociągów: EIC i EIP.

Pociągi Express InterCity (EIC) kursują na następujących trasach:

  • Bielsko-Biała – Kołobrzeg,
  • Warszawa – Kołobrzeg,
  • Warszawa – Hel,
  • Warszawa – Zakopane,
  • Warszawa – Bielsko-Biała,
  • Warszawa – Wrocław,
  • Warszawa – Gdynia,
  • Warszawa – Poznań,
  • Warszawa – Szczecin.

Natomiast Pociągi Express InterCity Premium łączą południe Polski z północą kraju. Wszystkie połączenia odbywają się przez Warszawę, m.in. na trasach: Rzeszów – Trójmiasto, Wrocław – Trójmiasto, Katowice – Trójmiasto/Kołobrzeg.

Źródło: PKP Intercity

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTeatrzyk na parkingu
Następny artykułBudowa światłowodów