A A+ A++

W komunikacie przesłanym PAP przekazano, że od 26 czerwca 2021 r. zniesiony zostanie limit zajętości w wysokości 100 proc., a w składach wagonowych przewoźnika będzie można podróżować również bez rezerwacji miejsca siedzącego. Zaznaczono, że obowiązkowa rezerwacja miejsc będzie nadal wymagana w elektrycznych i spalinowych zespołach trakcyjnych, czyli pociągach obsługiwanych przez pojazdy Pendolino, Flirt lub Dart.

„Ze względu na konstrukcję nowoczesne składy zespolone nie mogą być wydłużane, tak jak w przypadku składów zestawionych z wagonów, dlatego ścisła kontrola poziomu zajętości miejsc w EZT i SZT służy bezpieczeństwu i komfortowi podróżowania tymi pociągami” – wyjaśniono.

Napisano, że wprowadzane rozwiązanie jest wynikiem obserwacji i analiz zebranych przez przewoźnika podczas pandemii, których celem jest zapewnienie możliwości podróżowania jak największej liczbie osób przy jednoczesnym wysokim komforcie i bezpieczeństwie przejazdu.

W okresie wakacyjnym – jak zaznaczono – PKP Intercity będzie kłaść szczególnie duży nacisk na obserwację i analizę frekwencji w swoich pociągach, szczególnie tych zestawionych z wagonów.

„Widząc zwiększone zainteresowanie konkretnymi połączeniami, przewoźnik w miarę możliwości będzie podejmował decyzje o wzmocnieniu pociągów dodatkowymi wagonami i ich dostosowaniu do bieżącego obłożenia” – podkreślono. Jednocześnie – jak czytamy – PKP Intercity zachęca do wcześniejszego planowania podróży.

W informacji zaznaczono, że kierownicy pociągów i konduktorzy nadal będą korzystać ze środków ochrony indywidualnej i utrzymania higieny osobistej, czyli maseczek i rękawiczek ochronnych oraz żeli do mycia i dezynfekcji rąk. Wskazano, że ich kontakt z podróżnymi podczas kontroli biletów, tak jak obecnie, będzie odbywać się z zachowaniem bezpiecznego dystansu dzięki wykorzystaniu nowoczesnych terminali zbliżeniowych.

Podkreślono, że podczas całej podróży obowiązywać będzie nakaz zakrywanie ust i nosa. Dodano, że wszystkie pociągi PKP Intercity są dezynfekowane i czyszczone po zakończeniu każdego przejazdu.

„Od marca 2020 roku do końca maja 2021 roku przewoźnik wykonał już 456 tys. dezynfekcji i blisko 20 tys. dezynfekcji metodą zamgławiania” – czytamy w komunikacie.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułRopa w USA zyskuje. Nie ma porozumienia nuklearnego z Iranem
Następny artykułBartłomiej Misiewicz oskarżony o sprzedawanie wódki bez zezwolenia