A A+ A++

Dla wygody mieszkańców i turystów odwiedzających Kraków, na mapach Google zostały zaznaczone pitniki oraz miejsca z dostępną kranowianką – krakowską wodą z kranu.

Fot. ZZM

Aby je szybko zlokalizować, należy wpisać w wyszukiwarce Google Mapy hasła: pitnik miejski lub kranowianka w restauracji, albo dla obu kategorii: wodopój. Woda w pitnikach jest bezpłatna. Jednym kliknięciem można znaleźć najbliżej położony punkt. Mapy są na bieżąco aktualizowane o kolejne miejsca. Mogą być edytowane i komentowane przez użytkowników.

Woda z Wodociągów Miasta Krakowa od lat ma bardzo wysoką jakość i nadaje się do picia bezpośrednio z kranu. Spełnia wszelkie wymagania jakościowe, określone w rozporządzeniach zarówno polskiego ministerstwa zdrowia, jak i w dyrektywach Unii Europejskiej.


Pierwsze pitniki ogólnodostępne zainstalowane na terenie miasta cieszyły się dużym powodzeniem wśród mieszkańców i turystów, co przyczyniło się do dalszych inwestycji w tym zakresie. Specjalnie zamontowane dystrybutory umożliwiają korzystanie z pitników także zwierzętom.

Pitniki zostały również zamontowane w 181 szkołach, w urzędach, szpitalach i na wyższych uczelniach. Z łącznej liczby pitników w Krakowie, w zarządzie miasta pozostaje ok. 52 urządzeń.

Program Wodociągów Miasta Krakowa – udostępniania wody prosto z kranu, został skierowany również do restauratorów, którzy serwują krakowiankę swoim klientom. Lokale, które biorą udział w akcji otrzymują informującą o tym naklejkę i mogą liczyć na obniżki cen obowiązkowych badań jakości wody, a ich przychylne nastawienie do kampanii pomaga zbudować pozytywny wizerunek i zachęcić większą liczbę klientów. Do programu przystąpiło 43 krakowskich restauratorów i przedsiębiorców.

Więcej o akcji „W Krakowie pijemy kranowiankę” na stronie internetowej prostozkranu.krakow.pl.


pokaż metkę


Osoba publikująca:

Margerita Krasnowolska


Podmiot publikujący:

Wydział Komunikacji Społecznej


Data publikacji:

2024-06-19


Data aktualizacji:

2024-06-19

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPo raz pierwszy zaobserwowano proces powstawania masywnej czarnej dziury
Następny artykułMłodzież z ZSZ im. św. Jadwigi Królowej w Bieczu w Programie ERASMUS+