Na platformie e-Urząd Skarbowy w zakładce “Zwrot z podatku” znajdują się informację o zwrocie, dacie jego dokonania oraz informacje o ewentualnym potrąceniu części nadpłaty na rzecz innych zobowiązań podatkowych. W to samo miejsce można trafić po kliknięciu przycisku “Status zwrotu” w sekcji “Złożone dokumenty” w usłudze Twój e-PIT.
Mniej błędów
Składanie dokumentów przez Internet to także mniejsze prawdopodobieństwo błędu. Choć systemy, które umożliwiają rozliczenie z Urzędem Skarbowym, często pozwalają od razu wyłapać ewentualne błędy czy pomyłki, nie wszystkie są możliwe do wykrycia przez algorytmy.
Najczęstszym, a jednocześnie najbardziej banalnym błędem przy składaniu deklaracji podatkowej jest podanie niepoprawnych danych osobowych. Zdarzają się także pomyłki w wypełnianiu kwoty przychodów za ubiegły rok.
Wiele problemów budzi konieczność rozliczenia dochodów uzyskanych za granicą. Nie jest to najłatwiejsza sprawa, jednak warto przypomnieć, że polscy rezydenci podatkowi, niezależnie od tego, w jakim kraju uzyskują dochody, powinni rozliczać się w Polsce. Często występującym błędem przy rozliczaniu dochodów z zagranicy jest także brak przeliczenia kwoty na złotówki. Uzyskaną kwotę należy przeliczyć według odpowiedniego kursu, wyznaczonego przez NBP.
Statystyczny podatnik
Jak wynika z raportu opracowanego przez twórców aplikacji Pitbot, służącej do rozliczenia PIT w formie czatu ze sztuczną inteligencją, średni przychód podatnika rozliczającego się w Polsce za 2022 rok to niemal 49 tysięcy złotych. Najczęstszym błędem, który popełniamy prz … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS