A A+ A++

Trzy lata więzienia, trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna grożą dwóm kierowcom zatrzymanym w miniony weekend na drogach.

Mundurowi z grupy Speed pełnili służbę w gminie Oświęcim. W Zaborzu na ulicy Porębskiej zmierzyli prędkość renault, radar pokazał 72 km na godz. Ponieważ szybkość w tym miejscu jest ograniczona do 50 km na godz., policjanci zatrzymali samochód do kontroli.

Za kierownicą siedział 19-letni mieszkaniec Oświęcimia. Badanie alkotestem wykazało, że jest trzeźwy, jednak narkotester wskazał, że młody człowiek ma w organizmie marihuanę i amfetaminę. Ponadto w samochodzie funkcjonariusze znaleźli młynek z marihuaną.

Policjanci zlecieli pobranie krwi 19-latka, by mieć dowód dla sądu, że prowadził pod wpływem środków odurzających.

44-latek z powiatu pszczyńskiego sam się prosił, by stróże prawa zatrzymali jego forda. Jechał 101 km na godz. w miejscu, gdzie obowiązuje „pięćdziesiątka”. Konkretnie na ulicy Chemików w Oświęcimiu, w ciągu drogi krajowej nr 44.

Podczas kontroli mundurowi wyczuli od mężczyzny alkohol. Badanie wykazało, że miał 0,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Obaj kierowcy stracili już prawa jazdy.

„Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa zarówno po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie na numer alarmowy 112” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Oświęcimiu.

 


Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułChełmski afisz kulturalny i repertuar kina Zorza (26 lutego – 3 marzec)
Następny artykułRejestracja numeru na kartę – poradnik Orange