Radość po meczu w gorzowskiej szatani Fot. archiwum Klubu

Udanie zainaugurowali rozgrywki sezonu 2021/2022 w Lidze Centralnej piłkarze ręczni KPR Legionowo. W sobotę podopieczni trenerskiego duetu Marcin Smolarczyk – Michał Prątnicki pokonali w Gorzowie Wielkopolskim miejscowy Budnex Stal 29-22(17-11) i zostali pierwszym liderem rozgrywek. Brawo!

Nowe rozgrywki w nowej Lidze Centralnej, utworzonej z najlepszych 14. drużyn z czterech grup pierwszoligowych ubiegłego sezonu, są siłą rzeczy obarczone sporą niewiadomą i sporym organizacyjno-sportowym wyzwaniem. Inauguracyjne rozpoznanie walką nasi zdali na piątkę pokonując wyraźnie zwycięzcę grupy „B”, gorzowską Stal na jej terenie.
Pierwszą bramkę sobotniego meczu zdobyli gospodarze, ale nasz zespół szybko skontrował. Gol obrotowego Tomasza Kasprzaka dał naszej drużynie remis, a potem dwie bramki 19-letniego prawoskrzydłowego Maksa Śliwińskiego wyprowadziły naszą drużynę na prowadzenie, którego KPR nie oddał już do końca meczu. Prowadziliśmy 5-3, po kwadransie 9-5, dziesięć minut później było już 15-9, a na przerwę nasza drużyna schodziła z sześciobramkową zaliczką (17-11). Szczególnie aktywny w ostatnich dziesięciu minutach pierwszej odsłony był Mateusz Chabior, który zdobył sześć bramek. Nie da się jednak ukryć, że o sukcesie naszego zespołu w pierwszej połowie zadecydowała twarda, nieustępliwa gra KPR w defensywie i postawa Tomasza Szałkuckiego w legionowskiej bramce. „Zderzyliśmy się z murem” – zareagował na wydarzenia na boisku jeden z kibiców Stali.

Mateusz Chabior, podobnie jak Maks Śliwiński zdobyli w tym spotkaniu po siedem bramek

W drugiej odsłonie mecz był bardziej wyrównany. Nasi starali się utrzymywać bezpieczny dystans od rywali, zespół grającego trenera Oskara Serpiny nie składał broni. Po 45. minutach przewaga KPR nadal się utrzymywała, było 23-17. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu wzrosła nawet do dziewięciu bramek (29-20) i ostatnie dwie minuty to tylko „kosmetyka” wyniku przez ambitnie starających się grać do końca gospodarzy.

Tomasz Szałkucki bronił z 41-procentową skutecznością Fot. fotoMiD

Trener Marcin Smolarczyk tak oceniał występ naszej drużyny w Gorzowie: – Miejscowy kibic wspominający coś o legionowskim murze, ma rzeczywiście rację. O naszym zwycięstwie zadecydowała rzeczywiście nasza twarda i konsekwentna gra w obronie i grający z 41-procentową skutecznością w bramce Tomek Szałkucki. Także konsekwencja i koncentracja w naszej grze niemal przez cały mecz. Mówię niemal, bo gospodarze w drugim kwadransie drugiej połowy zbliżyli się do nas na różnicę bodaj trzech bramek. Szybko jednak wszystko wróciło na normalne tory, bo przeciwnika mieliśmy dobrze „prześwietlonego”. Już dziś (poniedziałek – przyp. red,) przystępujemy do rozpracowywania naszego kolejnego, tym razem domowego rywala Padwę Zamość. Padwa dość niespodziewanie, moim zdaniem, wygrała w Olsztynie i zapowiada się ciekawe niedzielne spotkanie z nami w Legionowie, na które serdecznie zapraszamy naszych kibiców – dodał legionowski szkoleniowiec, a my dodajmy, że początek niedzielnego spotkania to godzina 18.
Budnex Stal Gorzów Wielkopolski – KPR Legionowo 22-29(11-17). KPR Legionowo: Szałkucki -Brzeziński (3) Prątnicki (3), Kasprzak(4), Tylutki, Fąfara(2), Śliwiński (7), Chabior (7), Ciok (2) Lewandowski (1), Filipowicz, Brinovec, Wołowiec , Laskowski. Dla gospodarzy najwięcej bramek w tym meczu bramek zdobyli: 7 – Bartosz Starzyński, 5- Wiktor Bronkowski, 4- Mateusz Stupiński.