W 6. serii spotkań Orlen Superligi legionowskiemu beniaminkowi zabrakło niewiele do pierwszych punktów. Podopieczni trenera Michała Prątnickiego stoczyli zacięty, sportowy bój w wyjazdowym spotkaniu, w Tarnowie. Niestety ostatecznie przegrany…

Waga spotkania drużyn z dolnych rejonów tabeli była niebagatelna. Legiononowiane chcieli się odbić od dna, gospodarze na punkty zdobyte z outsiderem bardzo liczyli. O szóstej porażce zadecydowały przegrane przez nasz zespół końcówki obu połówek sobotniego meczu. W nich miejscowi zachowali więcej zimnej krwi, byli bardziej skuteczni, mieli więcej szczęścia…. Podobno jednak szczęście sprzyja lepszym
Ambicji i woli walki naszej drużynie trudno odmówić. Przez większą cześć pierwszej połowy mecz był „na styku”, nawet z minimalnym prowadzeniem naszego zespołu .3-2, 8-6, a w 23. minucie, po bramce Jakuba Brzezińskiego, nawet 13-11 dla naszej drużyny. W końcówce tej pierwszej odsłony „Jaskółki”, czyli miejscowi, trafiali do naszej bramki aż osiem razy, my zdołaliśmy odpowiedzieć bramkami Mateusza Chabiora i Kamila Adamczyka.
Czterobramkowe manko (15-19) nie zniechęciło naszego zespołu do walki w drugiej odsłonie. Zespół trenera Marcina Janasa niby kontrolował wydarzenia na parkiecie, swoje bramki rzucali D.Smolikau i P. Podsiadło, ale nasi mozolnie, ale systematycznie odrabiali straty .Jedenaście minut przed końcem było już tylko 25-26, a na siedem minut przed końcem spotkania po golu Kamila Cioka z rzutu karnego – remis 28 – 28! Niestety i tym razem końcówka była atutem gospodarzy. Dla nas tylko Krystian Wołowiec, miejscowi byli skuteczni czterokrotnie. Gospodarze wygrali po raz drugi w tym sezonie, my na swoje pierwsze zwycięstwo musimy jeszcze poczekać. MVP bramkarz tarnowian Patryk Małecki, który bronił ze skutecznością 35 procent, identyczną zresztą jak nasz Tomasz Szałkucki.
Oto skład naszego zespołu z tego meczu: Zacharski, Szałkucki – Brzeziński (4), Maksymczuk, Kostro, Klapka, Fąfara, Pawelec (2), Lewandowski (6), Adamczyk (2), Tylutki, Wołowiec (3), Chabior (5), Laskowski (1), Ciok (6). Dla gospodarzy najwięej bramek zdobyli: 9 – Paweł Podsiadło, 8 – Dimitry Smolikau. (jb)