To zdjęcie prezesa Zepter KPR Legionowo, Dominika Brinovca, po spotkaniu z Wybrzeżem Gdańsk mówi wszystko

Piłkarze ręczni Zepter KPR Legionowo po czterech kolejkach spotkań nadal bez zwycięstwa w Orlen Superlidze. W trzeciej serii spotkań nasza drużyna przegrała u siebie z Energą Wybrzeżem Gdańsk 35-36, a w niedzielę, w wyjazdowym spotkaniu, nie sprostała Energii MKS Kalisz przegrywając 28-30. Legionowski beniaminek pozostaje jedynym zespołem w rozgrywkach, który przegrał swoje pierwsze, cztery mecze

W dwóch ostatnich spotkaniach podopieczni trenera Michała Prątnickiego byli blisko otworzenia swojego konta punktowego. Ostatecznie jednak, po wyrównanych meczach „na styk”, to rywale zdobywali swoje pierwsze punkty.

Punkty pojechały nad morze

W pierwszej połowie czwartkowego meczu z Wybrzeżem Gdańsk obie drużyny urządziły sobie ostre strzelanie. Padły aż 43 bramki! Kibice mieli co oglądać, ale trenerzy patrzyli z niedowierzaniem na defensywne poczynania swoich podopiecznych. Goście nadawali ton grze, prowadzili najpierw dwoma bramkami (9-7), potem pięcioma (17-12, 20-15), jednak w końcówce pierwszej odsłony naszej drużynie udało się nieco zmniejszyć dystans do ekipy trenerskiego duetu Mariusz Jurkiewicz – Jakub Bonisławski.
Po przerwie nasi .błyskawicznie zniwelowali trzybramkowe manko do rywali, a nawet po bramkach Lewandowskiego, Chabiora, Fąfary wyszli na prowadzenie 27-24! Goście zdołali jednak doprowadzić do remisu (28-28) i przez ostatnie 20. minut trwało zacięte „przeciąganie liny”, w które włączyli się także swoim dobrymi interwencjami bramkarze obu drużyn – Tomasz Szałkucki i Kornel Poźniak. Kto wie czy właśnie nie dwie udane parady tego drugiego pod koniec meczu, po strzałach Kamila Adamczyka i poprawce Damiana Pawelca, nie sprawiły, że trzy punkty powędrowały nad morze. Nasi walczyli dzielnie do samego końca, ale dwuminutowe wykluczenie D.Pawelca i gol skrzydłowego Wybrzeża – Patryka Siekerki przesądziły o losach tego wyrównanego spotkania. MVP meczu wybrano legionowskiego skrzydłowego Norberta Maksymczuka.

Zepter KPR Legionowo – Energa Wybrzeże Gdańsk 35-36 (20-23). Zepter KPR: Szałkucki, Zacharski – Adamczyk (10), Maksymczuk (8), Brzeziński (4), Lewandowski (4), Pawelec (3), Chabior (3), Laskowski (1), Fąfara (1), Wołowiec (1), Brinovec. Dla gości najwięcej bramek zdobyli: po 7 – Mateusz Jachlewski i Jakub Będzikowski, 5 – Patryk Siekierka.

Kliknij, aby powiększyć

Bez punktów w Kaliszu

Kolejny zacięty bój bez happy endu stoczyli w niedzielę podopieczni M.Prątnickiego. Na początku prowadzili 2-3 bramkami, w pierwszej połowie byli lepsi o jedno trafienie. Jeszcze na 12 minut przed końcem spotkania byli bliżej wygranej o jedną bramkę. Potem jednak górę wzięło doświadczenie gospodarzy, których po raz drugi w tym sezonie prowadził trener Rafał Kuptel. Tak więc mimo wyrównanych statystyk (m.in. w celnych strzałach na bramki, w rzutach karnych, udanych interwencjach bramkarskich) punkty zapisał, po raz pierwszy w tym sezonie, zespół z Kalisza.

Energa MKS Kalisz – Zepter KPR Legionowo 30-28 (15-16). Zepter KPR; Szałkucki, Pieńkowski – Brzeziński (2), Maksymczuk (8), Fąfara (3), Bogudziński (2), Pawelec (2), Lewandowski (1), Adamczyk, Tylutki, Brinovec (1), Wołowiec (2), Chabior (6), Laskowski (1), Ciok. Dla gospodarzy najwięcej bramek zdobyli: 8 – Gracjan Wróbel (MVP meczu), 7 – Bartosz Kowalczyk, 5 – Miłosz Bekisz.
(jb)

Teraz z Górnikiem Zabrze
Po czterech kolejkach rundy zasadniczej sezonu 2023/2024 w tabeli Orlen Superligi z kompletem czterech zwycięstw prowadzą zespoły Orlenu Wisły Płock i Industrii Kielce. Ostatni w tabeli Zepter KPR Legionowo. Zero zdobytych punktów, stosunek bramek: 110-128. W piątek kolejce (17 bm., godz 16) nasza drużyna podejmuje w Arenie Legionowo trzecią siłę rozgrywek, zespół Górnika Zabrze. Osiem zdobytych punktów, bramki: 124 –109.