Wysoko wybijający się w górę Krystian Wołowiec często sprowadzany był „do parteru” przez rywali

Legionowski lider rozgrywek Ligi Centralnej nie zwalnia tempa. W szóstej kolejce rozgrywek sezonu 2022/2023, podopieczni trenera Michała Prątnickiego odnieśli szóste zwycięstwo, pokonując w sobotę, w domowym spotkaniu KPR Autoinwest Żukowo 35-26 (17-14)

Żukowo, niespełna 10-tysięczne miasteczko należy administracyjnie do powiatu kartuskiego, choć zaliczane jest do pobliskiej aglomeracji trójmiejskiej. Szczypiorniści z Żukowa już drugi sezon dzielnie rywalizują na bezpośrednim zapleczu krajowej superligi i w Legionowie potwierdzili, że nie zamierzają „klękać” przed faworyzowanymi rywalami.
Aż do 26. minuty sobotniego spotkania goście walczyli z liderem jak równy z równym. Ba, dzięki swej ruchliwości i zwrotności, dobrze radzili sobie z uchodzącą za mocną defensywą gospodarzy. A że Kacper Zacharski nie miał tym razem w legionowskiej bramce „swojego dnia” przyjezdni prowadzili 3-2, 6-4, 10-8… Dopiero w końcówce pierwszej odsłony grający trener naszego zespołu doprowadził do remisu, a kolejne trzy bramki Filipa Fąfary spowodowały m.in., że nasz zespół schodził na przerwę z bramkową zaliczką.

W drugiej połowie nasz zespół kontrolował już wydarzenia na parkiecie, powiększając swoją przewagę. Dobrze w legionowskiej bramce spisywał się Tomasz Szałkucki, gole zaczęli zdobywać Mateusz Chabior, Tomasz Kasprzak i Krystian Wołowiec, dobrą zmianę dał prawoskrzydłowy Maksymilian Śliwiński. Dość jednostronne już w drugiej połowie spotkanie bramką zakończył, tak jak je rozpoczął lewoskrzydłowy Marcin Kostro.
KPR Legionowo- Autoinwest Żukowo 35-26 (17-14). KPR: Zacharski, Szałkucki – Klapka (1), Ciok, Kasprzak (4), Fąfara (9), Chabior (6), Kostro (4), Tylutki (2), Wołowiec (3), Prątnicki (1), Śliwiński (5), Brzozowski, Jędrzejewski, Mehdizadeh. (jb)

TAK GRAŁA LIGA CENTRALNA
Wyniki 6. Kolejki: KPR Legionowo – Autoinwest Żukowo 35-26, Anilana – AZS AWF 28-28 (karne:2-3),Śląsk – Wieluń 30-32, Olimpia – Zagłębie 35-30, Nielba – Warmia 32-30, Stal Mielec – Padwa 28-20, Orlen Upstream – stal Gorzów 29-29 (karne: 4-5)

1. KPR Legionowo 17(6-0) 183-143
2. AZS AWF Biała Podlaska 14(5-1) 193-168
3. Stal Mielec 14(5-1) 175-158
4. Olimpia Piekary Śląskie 13(4-2) 189-167
5. MKS Wieluń 12(4-2) 169-165
6. Śląsk Wrocław 12(4-2) 190-182
7. Stal Gorzów Wielkopolski 9(3-3) 159-148
8. Orlen Upstream Przemyśl 7(3-3) 178-190