Bartosz Mroczek zdobywa drugiego gola dla Legionovii

Udanie finiszowali trzecioligowi piłkarze Legionovii. W sobotę wygrali czwarty mecz z rzędu. Pokonali na swoim boisku Błoniankę Błonie 2-1 (1-0) i rundę zasadniczą ukończyli na pozycji wicelidera, ze stratą siedmiu punktów do prowadzącej grodziskiej Pogoni. Teraz przed drużyną trenera Michała Pirosa mecze (i rewanże) w grupie mistrzowskiej (TOP-8)

Legionovia swój cel zasadniczy zrealizowała, więc ocena po pierwszych 21 spotkaniach musi być pozytywna. Także za sobotnie, 12 w sezonie zwycięstwo, choć mecz z Błonianką do porywających nie należał. Momentami odnosiło się wrażenie, że nasi piłkarze chcieli go wygrać mniejszym nakładem sił.
Spotkanie było w miarę wyrównane. W pierwszej połowie optyczna przewaga należała do naszego zespołu. Udokumentowali ją bramką z rzutu karnego w 31 minucie. Po faulu na Andrzeju Trubesze, jedenastkę wykorzystał kapitan zespołu Patryk Koziara. Goście mogli doprowadzić do wyrównania jeszcze przed przerwą (44’), ale z groźnym strzałem z woleja świetnie poradził sobie młodziutki legionowski bramkarz, Jan Krzywański.

Spotkanie z Błonianką zwycięskie, choć wyrówne

Kiedy zaraz po przerwie Bartosz Mroczek wykazał się refleksem i precyzją, podwyższając z bliskiej odległości wynik meczu na 2-0 , Legionovia spuściła z tonu, inicjatywę przejęła Błonianka. Goście za sprawą Dawida Jarczaka zdobyli gola kontaktowego (55’). Nie zdołali jednak mimo dalszych starań doprowadzić do remisu. Legionovia, z nielicznymi próbami kontrataku i kilkoma żółtymi kartami, doholowała korzystny rezultat do końcowego gwizdka sędziego. Cel uświęcił środki. Uznanie dla zespołu!
Oto skład naszego zespołu z tego spotkania:  Krzywański – Kaczorowski, Bujak, Choroś, Barański, Koziara, Zjawiński, Kluska (72′ Dobrogost), Bajdur (92′ Papazjan), Mroczek (90′ Karabin), Trubeha. .
Pierwszy mecz w grupie mistrzowskiej nasza drużyna zagra na wyjeździe z rezerwami warszawskiej Legii.

(jb)

TAK GRAŁA III LIGA
Wyniki 21kolejki:
Legionovia – Błonianka 2-1,Świt – Polonia 2-0, Concordia – Pogoń 1-1, Sokół – Jagiellonia II 1-2, Znicz – Radomsko 1-0, Legia II – Ruch 4-0, Unia – Kutno 2-1, Broń – Wikielec 2-1, Huragan – Olimpia 2-3, Ursus – Pelikan 1-2. Wasików – Lechia 0-4.

22. KP Wasilków 8(2-2-17) 15-64

Osiem pierwszych drużyn w tzw. grupie mistrzowskiej rywalizuje między sobą (mecz i rewanż) o awans do II ligi. Pozostałe 14 drużyn gra też między sobą, o to żeby nie spaść z III ligi. A spaść może nawet i 8 ostatnich drużyn.