Legionowscy piłkarze doznali w Skierniewicach drugiej porażki w sezonie. Teraz przed nimi trudne spotkanie z warszawską Polonią

W meczu na szczycie III ligi (gr.1) w Skierniewicach, wicelider pokonał lidera. Miejscowa Unia wygrała minimalnie 1-0 (0-0), ale w sumie zasłużenie. Tym samym została przerwana seria Legionovii dwunastu meczy bez porażki, a prowadzenie zespołu Michała Pirosa zmalało do jednego punktu. Do końca rundy jesiennej sezonu 2021/2022 pozostały dwie kolejki, plus jedna awansem z rundy wiosennej
Sobotnie spotkanie toczyło się, może nie pod dyktando, ale jednak z optyczną przewagą gospodarzy. Zespól trenera Piotra Kocęby był bardziej zdeterminowany

Szybszy i konkretniejszy pod bramką naszego zespołu, choć to Bartosz Mroczek w 13. minucie trafił do bramki rywali, jednak sędzia boczny zasygnalizował pozycję spaloną.
W szeregach gospodarzy wyróżniającą postacią w poczynania ofensywnych był z pewnością 27-letni napastnik Kamil Sabiłło najskuteczniejszy strzelec III Ligi. Po jego dynamicznych akcjach i podaniach między 30. a 38. minutą Jan Krzywański w legionowskiej bramce musiał wykazać się refleksem, broniąc m.in. starzał A.Krajewskiego. Legionovia starała się nie tylko ograniczać do obrony własnej bramki. Czujność skierniewickiego golkipera sprawdził m.in. strzałem z dystansu Dariusz Zjawiński (43’), a piłka po rzucie wolnym bitym przez Patryka Koziarę dwukrotnie trafiła w mur gospodarzy. Do przerwy więc remis… ze wskazaniem gospodarzy.
W drugiej połowie emocji było jeszcze więcej, padła też – niestety dla naszego zespołu – jedyna bramka tego meczu. Zaczęło się obiecująco dla Legionovii. Mierzony strzał pod poprzeczkę Daniela Smugi (46’) obronił jednak bramkarz Unii – Mateusz Wlazłowski. W odpowiedzi gospodarze po składnej akcji nie trafili do bramki Krzywańskiego z kilku metrów po strzale głową. Potem dwukrotnie dał o sobie znać wspomniany K.Sabiłła i po jego akcjach dwukrotnie Konrad Budek musiał wyręczać naszego bramkarza.
64. minuta meczu miała, kto wie czy nie decydujące o losach spotkania znaczenie. Przy próbie powstrzymania K. Sabillo, drugą żółtą kratkę (a w konsekwencji czerwoną) ujrzał Piotr Bujak. Grający w liczebnej przewadze gospodarze potrzebowali dziesięciu minut, aby zdobyć decydującego o losach meczu gola. Asystował Sabiłło, a bramkę po jego podaniu zdobył z 10 metrów precyzyjnym strzałem Ignacy Ogłoziński. Legionowianie ambitnie próbowali odrobić stratę. Kilkakrotnie zapuszczali się w pole karne Unii, ale bramkarz gospodarzy nie dał się zaskoczyć, m.in. po strzale D.Smugi (90’). Jedynym efektem starań naszej drużyny była druga żółta (a w konsekwencji czerwona) kartka dla skierniewickiego stopera Bartosza Broniarka (87’). Remis w czerwonych kartkach, wygrali jednak minimalne gospodarze.
W sobotę (godz. 13) przed Legionovią domowe spotkanie z  trzecią w tabeli warszawską Polonią.
Oto skład Legionovii ze spotkania w Skierniewicach: Krzywański – Budek, Bujak, Barański, Kaczorowski (90’ Szerszeń), Smuga, Koziara, Bajdur (86.Karabin) Zaklika, Mroczek(73’Papazjan), Zjawi ński (73’ Balicki).
(jb)

PIŁKA NOŻNA. III LIGA (gr.1)
Wyniki 17. kolejki:
Unia Skierniewice – Legionovia 1-0, Polonia – Wikielec 3-0, Lechia – Znicz 5-0, Kutno – Legia II 3-3, Błonianka – ŁKS II 2-1, Świt – Broń 3-0, Jagiellonia II – Pelikan 1-1, Ursus – Mamry 2-1, Sokół – Pilica 0-0.

1. Legionovia Legionowo 36(11-3-2) 32-17
2. Unia Skierniewice 35(11-2-4) 32-18
3. Polonia Warszawa 31(9-4-3) 31-16
4. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 30(9-3-4) 28-17
5. Legia II Warszawa 27(7-6-3) 33-20
6. Lechia Tomaszów Mazowiecki 26(8-2-6) 32-18
7. KS Kutno 25(6-7-3) 21-19
8. Broń Radom 22(7-1-8) 18-23