Ślizg radości na mokrej murawie po trzeciej bramce dla naszej drużyny. W objęciach M. Bajdura „tonie” strzelec bramki Daniel Smuga

W dziewiątej kolejce III ligi (gr.1) legionowski lider wygrał po raz szósty. W sobotę, w deszczowym meczu na szczycie, podopieczni trenera Michała Pirosa pokonali wicelidera, Pilicę Białobrzegi 3-1(1-0). Gole dla naszej drużyny zdobyli: Konrad Zaklika (33’), Dariusz Zjawiński (68’) i Daniel Smuga (93’)

Spotkanie z rewelacyjnie spisującym się w rozgrywkach beniaminkiem III ligi nie należało do łatwych. Goście z Białobrzegów byli wymagającym rywalem, to oni jakby lepiej zaadoptowali się do deszczowej aury i w pierwszych 30, minutach tego spotkania uzyskali nawet optyczną przewagę. Nasi odpowiadali kontratakami i jeden z nich po indywidualnej akcji Michała Bajdura (20’) omal nie skończył się golem. Bramka dla naszej drużyny jednak padła. W 33. minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez
M. Bajdura bramkarza gości Filipa Adamczyka strzałem głową pokonał Konrad Zaklika.
W drugiej połowie meczu nadal lało i szkoleniowiec gości w 65. minucie zdecydował się na potrójną zmianę w swoim zespole. Przyniosła ona natychmiastowy efekt, bo minutę później Pilica wyrównała stan spotkania, a strzelcem bramki był jeden ze zmienników – Jan Imiołek. Goście z remisu cieszyli się niespełna dwie minuty. Po sprawnej akcji Legionovii i dokładnym podaniu Kapitana Legionovii Patryka Koziary naszą drużynę na prowadzenie pewnym strzałem wyprowadził Dariusz Zjawiński.

Goście jednak nie rezygnowali z poprawy wyniku. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania z rzutu wolnego w poprzeczkę legionowskiej bramki trafił Konrad Popiolek, a na trzy minuty przed zakończeniem Pilica miała kolejną szansę na doprowadzenie do remisu, ale z tej okazji – na szczęście dla Legionovii – był tylko rzut rożny dla przyjezdnych.
Legionovia swe zwycięstwo przypieczętowała w doliczonym czasie gry, a w rolach głównych wystąpili legionowscy „zmiennicy”. Po akcji prawą stroną boiska o piłkę powalczyli Jakub Karabin i Sebastian Szerszeń, który dośrodkował piłkę w pole karne. Daniel Smuga uprzedził jednego z obrońców rywali i golkiper rywali F.Adamczyk po raz trzeci tego dnia musiał wyciągać piłkę z siatki. Była to pierwsza, debiutancka bramka D. Smugi w legionowskich barwach.

Teraz przed legionowskim liderem wyjazdowe spotkanie z Mamrami Giżycko.
Oto skład naszego zespołu z Pilicą Białobrzegi: Krzywański – Waszkiewicz, Bujak, Wojdyga, Kaczorowski, Zaklika, Koziara, Barański (60’Smuga), Mroczek (89’Karabin), Bajdur, Zjawiński (70’ Szerszeń).