A A+ A++
14 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Krwiodawcy ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia w dniu urodzin Karla Landsteinera, austriackiego immunologa i laureata Nagrody Nobla za odkrycie grup krwi. Święto zostało ustanowione w 2024 roku przez Światową Organizację Zdrowia z inicjatywy Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.

To ważne święto, podkreślające znaczenie honorowego krwiodawstwa i ludzi, którzy oddają dla innych ten cenny dar życia, jakim jest krew. 
– W takim dniu dziękuję wszystkim wspaniałym Darczyńcom i osobom angażującym się w organizację akcji zbiórek krwi. Wszyscy jesteście ratownikami Życia.  
Ze swej strony zawsze staram się Was wspierać i Powiat Pilski chętnie angażuje się w te akcje
– mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski. 

Nie dalej niż w kwietniu tego roku w Pile razem z Oddziałem Rejonowym PCK w Pile, Akademią Nauk Stosowanych im. St. Staszica w Pile, Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu, Ministerstwem Zdrowia i Grupą American Heart of Poland Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile zorganizowało akcję bicia rekordu kraju w ilości oddanej krwi w jednej miejscowości w ciągu 12 godzin. Akcja była ogromnym sukcesem. W kilku punktach miasta zebrano łącznie 101 litrów krwi.

Pod wrażeniem akcji był Minister Zdrowia Adam Niedzielski, który odwiedził krwiodawców w Powiatowej Hali Sportowej przy Pola i osobiście dziękował im za bezinteresowne i dobrowolne dzielenia się cennym darem życia z innymi.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolicja Mysłowice: Oszustwo na policjanta- bądźmy ostrożni!
Następny artykułMEDICALGORITHMICS S.A.: Dopuszczenie i warunkowe wprowadzenie do obrotu na rynku podstawowym prowadzonym przez GPW akcji serii I Spółki. Ustalenie daty pierwszego notowania akcji serii I Spółki po ich asymilacji z akcjami znajdującymi się w obrocie na rynku podstawowym.