A A+ A++
W kościele pw. Świętej Rodziny w Pile odbył się niezwykły koncert Zespołu Pieśni i Tańca Ludowego Mazowsze. Zespół zaśpiewał najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Była to magiczna muzyczna uczta, która wprowadziła słuchaczy w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Było to wyjątkowe wydarzenie muzyczne w tym roku w Pile. Zespół Mazowsze zawitał do Piły w ramach jubileuszowej trasy koncertowej z okazji 75-lecia istnienia. Do Piły przyjechało ponad 100 członków zespołu, chór, orkiestra i trzech dyrygentów.

–  Cieszę się, że jako Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile, wspólnie z księdzem proboszczem parafii pw. Świętej Rodziny w Pile Kazimierzem Chudzickim mogliśmy zorganizować to wydarzenie i zabrać mieszkańców w tę fantastyczną muzyczną podróż – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Kościół przy ul. św. Jana Bosko pękał w szwach, przed świątynią ustawiono także telebim dla tych, którzy nie zdołali już wejść do środka. Mogli jednak obejrzeć i wysłuchać koncertu na żywo.  

Mazowsze zaśpiewało najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, a wielkim finale Bóg się rodzi, moc truchleje. Wykonanie, harmonia głosów, brzemiennie instrumentów były tak poruszające, że zgromadzonym mieszkańcom trudno było powstrzymać łzy wzruszenia.

– To był nie tylko koncert, to było przeżycie, którego nie da się opowiedzieć słowami. To była podróż przez kolędowe historie i pastorałki, która zapadła w pamięci. Miłość, radość i pokój zagościły  wielu sercach przed zbliżającymi się świętami. Niech ten nastrój zostanie z nami na długo – dodaje starosta.

Na pamiątkę występu Mazowsza w Pile starosta pilski Eligiusz Komarowski wręczył Zespołowi pamiątkowe zdjęcie wykonane podczas koncertu w kościele pw. Świętej Rodziny w Pile.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMOK Mysłowice: Orszak Trzech Króli w Mysłowicach
Następny artykułPiła: Szkoła przy Teatralnej przyjazna dla osób z niepełnosprawnościami