RC Strasbourg zdołał wywalczyć pierwszy punkt w tym sezonie. Ekipa Juliena Stephana zremisowała z Troyes 1-1, a Karol Fila rozegrał kolejny mecz w Ligue 1.

Karol Fila w bardzo dobrym stylu rozpoczął swoją przygodę z Ligue 1. Po pierwszym starciu został wybrany zawodnikiem meczu swojej drużyny, a kolejkę później zaliczył solidny występ przeciwko PSG, biorąc udział w akcji bramkowej.

Polski defensor otrzymał kolejną szansę w czasie spotkania Strasbourga z Troyes. Dobra forma zawodnika nie idzie w parze z równie udanymi występami całej drużyny.

Strasburg przegrał dwa pierwsze mecze sezonu, ulegając Angers oraz wcześniej wspomnianej ekipie z Paryża.

Nic więc dziwnego, że mecz lepiej rozpoczął się dla drużyny Troyes. Już w 7. minucie wyprowadzili on pierwszy atak. Yoann Touzghar otrzymał dobre podanie z bocznej strefy boiska, jednak piłkę zdołał sparować Matz Sels.

Strasbourg – Troyes. Karol Fila z kolejnym meczem w Ligue 1!

Bramkarz gospodarzy był bezradny w kolejnej sytuacji. Rominigue Kouame dograł do Touzghara, a ten tym razem pewnie dopełnił formalności.

Emocji nie zabrakło także w końcówce pierwszej połowy, a ponownie z dobrej strony pokazali się bramkarze. Gauthier Gallon poradził sobie z uderzeniem Lucasa Perrina, a Sels skutecznie interweniował przy próbie Touzghara.

Obraz gry zmienił się po przerwie i gospodarze zaczęli atakować coraz odważniej. W 56. minucie udało im się trafić do siatki, ale bramka nie została uznana z powodu spalonego.

Kilka chwil później groźnie huknął Kevin Gameiro, ale przeniósł piłkę ponad poprzeczką. Dopiero kolejna akcja gospodarzy skutkowała zdobytym golem. Po zamieszaniu przed polem karnym futbolówka trafiła do Adriena Thomassona, a ten skierował ją do bramki.

Obie ekipy miały jeszcze swoje szanse, lecz wynik meczu już się nie zmienił. Fila opuścił plac gry w 63. minucie. Polski obrońca pokazał się w kilku ofensywnych akcjach. Obejrzał jednak żółty kartonik tuż przed przerwą i został zmieniony w drugiej połowie.