Bramka, która dała prowadzenie JKH w pierwszej tercji była dosyć wyjątkowa. Po uderzeniu Henricha Jabornika krążek odbił się od Martina Kasperlika, a następnie… trafił w kask i plecy bramkarza, by ostatecznie wpaść do siatki.

W drugiej tercji skuteczną dobitką popisał się Maris Jass i jastrzębianie prowadzili już 2:0, ale… nie na długo. Goście w nieco ponad sześć minut doprowadzili do wyrównania. Na przerwę z prowadzeniem zjechali jednak gospodarze, bo na kilkadziesiąt sekund przed końcem Jesse Rohtla wpisał się na listę strzelców. Był to trzeci gol JKH i – trzeci w przewadze.

Czwarty gol JKH… również padł podczas gry w przewadze. Trafienie Jabornika nie uspokoiło na długo sytuacji, bo Cracovia znów ruszyła w pościg i zbliżyła się na jedno trafienie. Kilka minut później Dominik Paś przeprowadził indywidualną akcję i zdobył bramkę na 5:3, ale… krakowianie – na niecałą minutę przed końcem – znów złapali kontakt. Do remisu już jednak nie doprowadzili i to JKH prowadzi 1:0 w rywalizacji do czterech zwycięstw.

Drugie spotkanie fazy play-off odbędzie się jutro – także w Jastrzębiu-Zdroju.

JKH GKS Jastrzębie – Comarch Cracovia 5:4 (1:0, 2:2, 2:2)

• 1:0 – Martin Kasperlík (Henrich Jabornik, Arkadiusz Kostek), 13:21 5/3
  • 2:0 – Māris Jass (Maciej Urbanowicz, Henrich Jabornik), 30:39 5/4
  • 2:1 – Bartłomiej Bychawski (Ondrej Mikula), 32:37
  • 2:2 – Marek Tvrdoň (Michal Vachovec, Maciej Kruczek), 36:53 5/4
  • 3:2 – Jesse Rohtla (Māris Jass, Maciej Urbanowicz), 39:17 5/4
  • 4:2 – Henrich Jabornik (Radosław Sawicki, Martin Kasperlík), 41:00 5/4
  • 4:3 – Marek Tvrdoň (Michal Vachovec, Norbert Abramov), 46:44 5/4