A A+ A++

Firma z siedzibą w Silver Spring w stanie Maryland wygenerowała w ubiegłym roku sprzedaż o wartości 2,1 mld dol., głównie dzięki sprzedaży pięciu zatwierdzonych przez Federal Drug Administration leków, które pomagają ludziom takim jak córka Rothblatt w leczeniu tętniczego nadciśnienia płucnego (PAH). Inwestorzy kibicują United Therapeutics, odkąd w marcu ogłosiła program przyspieszonego odkupu akcji o wartości 1 mld dol., sygnalizując, że jest optymistycznie nastawiona do swoich leków na nadciśnienie płucne. Cena akcji United Therapeutics jest również pompowana wzrostem przychodów o 41 proc. rok do roku ze swojego głównego leku – Tyvaso.

69-letnia Rothblatt kierowała firmą o kapitalizacji 14,7 mld dol. jako CEO od momentu jej założenia. Odegrała kluczową rolę w rozwoju spółki zależnej Revivicor w zakresie ksenotransplantacji, w szczególności używania świńskich narządów do przeszczepów u ludzi ze schyłkową niewydolnością nerek i chorobami serca.

– Jest mnóstwo ludzi na liście oczekujących na nerki i serca – mówi Joseph Thome, starszy analityk w TD Cowen. – Chcą na tym skorzystać.

Nikt nie skorzystał bardziej finansowo na sukcesie United Therapeutics niż Rothblatt, która od dawna jest jedną z najbogatszych kobiet w Ameryce. W 2015 r. Forbes oszacował jej wartość netto na 390 mln dol. Wówczas firma znalazła skuteczny sposób leczenia PAH za pomocą Orenitramu („Martine Ro” pisane wspak). Do 2021 r., dzięki wzrostowi notowań akcji United Therapeutics, jej wartość sięgnęła 585 m … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJak szwedzki ekscentryk stworzył królestwo Ladonii – od projektu artystycznego do monarchii
Następny artykułMemoriał Agaty Mróz-Olszewskiej: Francuzki postawiły się Polkom