A A+ A++

Na Steamie możecie zagrać za darmo w strategiczną grę, która powstała 60 lat temu. Często określa się ją jako pierwszą tego typu produkcję w historii.

Źródło fot. HareSoft

i

Jeśli uwielbiacie strategie i jednocześnie jesteście pasjonatami historii, na pewno spodoba Wam się The Sumerian Game – tytuł opracowany 60 lat temu. Przez ten czas większość kodu źródłowego gry zaginęła, ale dzięki pracy badacza Andrei Contato udało się go odbudować. W efekcie możemy za darmo sprawdzić produkcję na Steamie.

The Sumerian Game jest określana jako pierwsza strategiczna gra wideo w historii. Wypuszczono ją w 1964 roku, więc nie należy spodziewać się w niej animacji, postaci czy rozbudowanej mapy. Zamiast tego dostajemy jedynie ścianę tekstu, na podstawie którego musimy tak zarządzać zasobami, aby zapewnić Sumerom przetrwanie. Jak prezentuje się „gameplay”, zobaczycie choćby w poniższym filmie.

Na pomysł stworzenia projektu wpadła nauczycielka Mabel Addis, która napisała skrypt dla swoich uczniów. Za programowanie odpowiadał zaś William McKay. W rezultacie udało się zapewnić młodzieży innowacyjną formę nauki, doskonalącą ich umiejętności zarządzania i dostarczającą wiedzy o starożytnej cywilizacji.

Teraz i Wy możecie wcielić się w takich uczniów, i to bez żadnych opłat. Jeżeli mocno polubicie The Sumerian Game, w ofercie znajduje się również płatne DLC do gry. Wprowadza ono do zabawy więcej zawartości skupionej na historycznych i kulturowych aspektach. Za dodatek należy zapłacić 27,50 zł. Zaznaczmy, że polska wersja językowa nie jest dostępna.

  1. The Sumerian Game – karta gry na Steamie
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDziś święto Matki Boskiej Zielnej. Kościół święci zioła i kwiaty. Parafia w Wodzisławiu zaprasza na odpust i festyn
Następny artykułŻona szefa PKOl zgarnęła 1,15 mln w państwowej spółce