A A+ A++

Mieleccy radni powiatowi rozpoczęli nowy 2024 rok „szybką” sesją nadzwyczajną. Procedowany był tylko jeden punkt – wyrażenie zgody na zawarcie umów o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego.

Organizatorem transportu zbiorowego jest Powiat Mielecki. W ramach umów podpisanych z kilkoma przewoźnikami skomunikowana zostały z Mielcem poszczególne gminy.  W procesie organizacji poszczególnych linii uczestniczyły również poszczególne samorządy.

Inicjatywę utworzenia powiatowego transportu zbiorowego władze samorządowe powiatu podjęły wspólnie z poszczególnymi gminami. Do realizacji projektu przystąpiło osiem samorządów: Borowa, Czermin, Gawłuszowice, Padew Narodowa, Radomyśl Wielki, Tuszów Narodowy i Wadowice Górne. 

-Już po raz czwarty organizujemy lokalny transport zbiorowy. Jego powstaniu towarzyszyło wiele obaw – wspomina Stanisław Lonczak, Starosta Mielecki. -Z perspektywy tych kilku lat oceniam, że był to krok odważny ale także konieczny, bo do dziś wiele powiatów w Polsce nie posiada takiego rozwiązania. U nas on się przyjął i mamy nadzieję na dalszy jego rozwój w przyszłości – dodał Starosta.

W budżecie 2024 rok zarezerwowano 4 683 803, 71 PLN na realizacje transportu zbiorowego kwotę. Ceny biletów są zróżnicowane w zależności od trasy i operatora. Na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Mielcu można znaleźć cennik oraz rozkład jazdy poszczególnych linii (https://powiat-mielecki.pl/wydzial-komunikacji/publiczny-transport-zbiorowy).

Transport zbiorowy jest ważnym elementem systemu komunikacyjnego w powiecie mieleckim, umożliwiając mieszkańcom łatwy i wygodny dostęp do różnych miejsc w powiecie. Wprowadzenie powiatowego transportu zbiorowego w lutym 2021 roku było ważnym krokiem w kierunku poprawy jakości życia mieszkańców powiatu. 

DCIM/100MEDIA/DJI_0053.JPG

e-leclerc-mielec

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCzego można się dowiedzieć o ludziach w obliczu takiej katastrofy, jak trzęsienie ziemi w Japonii
Następny artykułCzeladź sprzedała kominy przemysłowe i budynek kotłowni dawnej KWK Saturn. Inwestor zapowiada rewitalizację na swój koszt