A A+ A++

Pierścień Księżnej Salomei jeszcze w tym roku

05.01.2024

autor: UM Łęczyca (mk2)

Pierścień Księżnej Salomei jeszcze w tym roku

W tym roku zostanie zrealizowana wielomilionowa inwestycja, jaką bez wątpienia jest budowa Pierścienia Księżnej Salomei. Inwestycja ma polegać na budowie dróg wychodzących z okolic Parku Miejskiego w kierunku Tumu oraz Grodziska o dwóch odcinkach o łącznej długości ok. 932 metrów. Ten swego rodzaju szlak uatrakcyjni wschodnie tereny naszego miasta.

Pierścień Księżnej Salomei to przedsięwzięcie, które jest kontynuacją działań związanych z rozwojem turystycznym miasta. W Parku Miejskim do tej pory postawiono pumptrack oraz tężnię solankową (jej rozbudowanie jest także w planach na ten rok), więc dalsze prace prowadzone są w kierunku niezagospodarowanych wschodnich terenów za parkiem.

O istocie tej inwestycji mówi Burmistrz Paweł Kulesza.

Nazwa Pierścień Księżnej Salomei nie jest tu przypadkowa, ponieważ w mojej ocenie postać Księżnej Salomei zasługuje na szczególne wyróżnienie w działaniach promocyjnych regionu. Budowa traktu pieszo-rowerowego jest wielomilionową inwestycją, która ma zachęcić nie tylko do zwiedzania, ale i spacerów na łonie natury – mówi Burmistrz.

Na budowę szlaku pieszo – rowerowego miasto otrzymało dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 4 750 000 złotych. Wartość zadania wyniesie 4 360 000 zł brutto.

Wykonawcą jest konsorcjum firm „EVECO” Ewa Pieraj, P.P.H.U. „EKOINŻBUD” Piotr Pieraj, które wygrało przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej wraz z wykonaniem robót budowalnych związanych z zadaniem budowy Pierścienia Księżnej Salomei.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSpecjalista ds. Serwisu
Następny artykułMiasta Idei w Jaworznie: jak podnieść miasto o poziom wyżej