A A+ A++

– Okazało się jednak, że bank kwestionuje pełnomocnictwo do wszelkich czynności w imieniu mamy w sprawie jej funduszy inwestycyjnych, co, nie ukrywam, trochę mnie dziwi – mówi pani Anna.

W podobnej sytuacji może być więcej osób, bo liczba seniorów w Polsce stale rośnie. Jak wynika z danych GUS, pod koniec 2022 r. liczba ludności Polski wyniosła 37,8 mln, z czego blisko 9,8 mln stanowiły osoby w wieku 60 lat i więcej (25,9 proc.).

Czytaj więcej

W 2022 r. w stosunku do roku poprzedniego najbardziej wzrosła liczba osób w wieku 75–79 lat (o 10,7 proc.) i osiągnęła udział w populacji osób starszych na poziomie 12,1 proc. Osoby w wieku co najmniej 80 lat stanowią ok. 16,3 proc. w populacji seniorów (wobec 16,7 proc. w roku 2021).

Anna Markowska z Pekao SA zauważa, że klient może być posiadaczem konta lub współposiadaczem konta – wtedy ma takie same uprawnienia jak posiadacz lub może być pełnomocnikiem. – Posiadacz rachunku może udzielić pełnomocnictwa stałego lub jednorazowego do dysponowania niektórymi lub wszystkimi rachunkami prowadzonymi w banku na jego rzecz – dodaje Anna Markowska.

Z kolei Małgorzata Witkowska z PKO BP przypomina, że to właściciel konta określa, jakie uprawnienia będzie miał … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKraków. Prognoza pogody w dniu 25.09.2024
Następny artykułSpala 3,2 l na 100 km. Oto najpopularniejszy SUV w Polsce. Ile kosztuje?