Ostatnie obrady rady powiatu jarosławskiego zdominowały tematy dotyczące zmian w budżecie, związanych z koniecznością sfinansowania zadań drogowych. Było też o rozstrzygnięciach personalnych w PKS-ie, pilnych potrzebach COM i sytuacji w oświacie.
Na ostatniej sesji (31.08), za sprawą radnego Tomasza Kuleszy, wypłynął temat naboru do szkół. Podkreślił on, że sukces w postaci tegorocznego dobrego naboru to zasługa całego środowiska oświatowego. A według stanu na 31 sierpnia ogólna liczba uczniów we wszystkich szkołach nadzorowanych przez powiat wynosi 5903 i w porównaniu do roku ubiegłego jest wyższa o 325 uczniów.
Radny Zbigniew Piskorz dopytywał z kolei o rozstrzygnięcia personalne w jarosławskim PKS, gdzie był wakat na stanowisku prezesa spółki. Jak poinformował starosta, z dniem 1 września funkcję tę powierzono Arkadiuszowi Pawlosowi, związanemu z Bieszczadzkim Związkiem Komunikacyjnym, pełniącemu niegdyś funkcję zastępcy prezesa jarosławskiego PKS-u.
– To osoba doświadczona w zarządzaniu podmiotami związanymi z przewozami autobusowymi. Jestem przekonany, że nasza współpraca będzie się układała pozytywnie – zamknął temat starosta Stanisław Kłopot, dodając, że aktualnie trwają prace nad Stworzeniem Związku Powiatowo-Gminnego, który zająłby się Funduszem Przewozów Autobusowych. – To nie znaczy, że chcemy uciekać przed odpowiedzialnością związaną ze składaniem wniosków o dofinansowanie na przewozy, ale jako powiat jesteśmy czwarci w kolejności, jeśli idzie o ich rozpatrywanie. Przed nami są związki powiatowo-gminne i międzygminne. Chętne na przystąpienie do związku są zarówno nasze gminy, jak i powiaty lubaczowski i przeworski wraz z częścią gmin ze swoich terenów. Taka współpraca dawałaby większe prawdopodobieństwo pozyskania pieniędzy na kolejny rok. A jak są to ważne pieniądze, wiedzą ci, którzy mieszkają w miejscowościach odległych od tych centralnych i nie dysponują samochodami – podkreślił starosta.
Radny Andrzej Wysocki wyraził prośbę o możliwość zapoznania się z projektem porozumienia planowanego w ramach…
Płatny dostęp do treści
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium?
Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie!
Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 67% tekstu do przeczytania.
Wykup dostęp
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS