Ostatnie miesiące były bardzo ciężkie dla 32-letniego pomocnika. Po kilku niezłych sezonach w Premier League, jesienią zaliczył słabszy okres – wystąpił w 11 spotkaniach ligowych, ale raczej grał ogony, bo łącznie zaliczył niespełna 20 minut. Nie zdobył żadnej bramki, nie zanotował też asysty, a jego Leeds zajmuje dopiero 15. miejsce w tabeli. Drużyna w 14 spotkaniach uzbierała 15 punktów i ma tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.

Klich od 23 października i meczu z Fulham nie grał już w Leeds. Dwa mecze z Liverpoolem i Bournemouth oglądał z ławki rezerwowych, a w ostatnim spotkaniu przed mundialem  – z Tottenhamem – nie było go w ogóle kadrze.

W tej sytuacji nie przekonał do siebie także selekcjonera Czesława Michniewicza. Co prawda znalazł się w szerokiej kadrze na mistrzostwa świata w Katarze, ale w klubie dalej grał niewiele i w efekcie nie znalazł się w “26”, która pojechała na mundial.

Klich rozważał zmianę klubu (jego umowa wygasa w czerwcu 2023 r.), ale na razie przygotowuje się z Leeds do rundy wiosennej. I na razie wygląda to dość obiecująco, bo w sparingu przeciwko hiszpańskiemu Elche zagrał pół godziny i zdobył piękną bramkę, którą można zobaczyć poniżej:

Trafienie Klicha dało Leeds wygraną 2-1, choć to Hiszpanie prowadzili od 45. minuty dzięki bramce Josana. Kwadrans później wyrównał Joe Gelhardt, a zwycięskie trafienie Klicha padło w 87. minucie.

Leeds rundę jesienną zaczyna 28 grudnia spotkaniem z Manchesterem City, ale na razie cała Anglia żyje ćwierćfinałowym starciem z Francją na mundialu w Katarze.

Ćwierćfinały mistrzostw świata. Kiedy i o której mecze?

W piątkowych ćwierćfinałach zmierzą się Chorwacja z Brazylią (godz. 16) oraz Holandia z Argentyną (godz. 20), a w sobotnich Maroko z Portugalią (godz. 16) oraz Anglia z Francją (godz. 20). Transmisja w TVP Sport, relacja na Sport.Interia.pl, a po każdym ostatnim meczu w danym dniu zapraszamy na “Studio Katar – gramy dalej” na głównej stronie Interia.pl.

Przemysław Saleta: To najmocniejsza karta w historii PBP. WIDEO (Polsat Sport)/Polsat Sport/Polsat Sport … czytaj dalej