A A+ A++

Przez cały 2020 r. pracownicy Safran Transmission Systems Poland zgłaszali do konkursu pomysły na ulepszenie produktu lub procesu, usprawnienie pracy biurowej i zmniejszenie ryzyka BHP. Nagrody, które uzyskali, w całości przekazali na cel charytatywny.

Co miesiąc w każdej z trzech kategorii wybierany był „Pracowniczy pomysł miesiąca”, za który przyznawana była nagroda finansowana. Pieniądze nie trafiały jednak do autorów zwycięskich projektów, tylko odkładane na szczytny cel. Przez rok uzbierało się w ten sposób 6 tys. zł. Przedstawiciele pracowników zdecydowali, że całą kwotę przekażą działającemu w Sędziszowie Małopolskim Polskiemu Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

– Pracownicy Safran Transmission Systems Poland włączyli się w piękną ideę, aby poprzez swoją innowacyjność i usprawniające pomysły nie tylko udoskonalać warunki pracy w Zakładzie, ale też pomagać innym. Jestem dumny z naszej załogi, bo pracownicy zgłaszali do konkursu wiele bardzo dobrych pomysłów, aby wygrywały one comiesięczne rankingi i powiększały pulę pieniędzy przeznaczonych dla Stowarzyszenia. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się tę akcję – mówi Jan Sawicki, prezes Safran Transmission Systems Poland.

Przed Bożym Narodzeniem pieniądze zostały przekazane stowarzyszeniu, które ma swoje placówki w Sędziszowie Małopolskim i Wiercanach oraz wspiera łącznie 80 osób z niepełnosprawnością intelektualną i 120 członków ich rodzin.

– Kluczowe dla nas jest wsparcie osób z niepełnosprawnością intelektualną, ich rodziców, rodzeństwa i opiekunów prawnych w miejscu zamieszkania i życia, w ich środowisku. Odciążamy rodziny, dając im możliwość realizacji swoich planów, bez rezygnacji z pracy. Naszą ambicją jest też zmiana postrzegania osób z niepełnosprawnością intelektualną. Uczymy, że osoby te nie wymagają współczucia i litości, natomiast prowadzą niezależne i godne życie. Oferujemy uczestnikom zajęcia rehabilitacyjne i inne zajęcia m.in. z rękodzieła artystycznego, muzykoterapii, informatyki, multimediów. Ważną częścią naszej działalności są też treningi umiejętności społecznych, takie jak: trening dbałości o wygląd, higieny, trening kulinarny, nauka umiejętności gospodarowania własnymi pieniędzmi czy trening umiejętności nawiązywania kontaktów w grupie. Ponadto dotychczas organizowaliśmy zajęcia integracyjne dla przedszkolaków i uczniów, współpracowaliśmy z różnymi instytucjami organizując np. wspólne czytanie, zajęcia artystyczne itp. – mówi Joanna Leśniak, przewodnicząca zarządu sędziszowskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Za pieniądze otrzymane od pracowników Safrana zostanie zorganizowana wycieczka dla podopiecznych stowarzyszenia. Odbędzie się ona, kiedy obostrzenia związane z pandemią koronawirusa ulegną złagodzeniu. W dowód wdzięczności za wsparcie finansowe, autorzy projektów dostali upominki wykonane przez podopiecznych PSONI podczas zajęć artystycznych.



Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDakar 2021 – etap 8: ofiary maratonu
Następny artykułJurand Ciechanów i UKS Nike Ciechanów łączą siły