A A+ A++

Dekoracje stołu mogą być bardzo różnorodne. Jeśli szukasz ciekawych inspiracji i produktów, mamy 10 wyjątkowych pomysłów. Od artystycznych kryształów o różnych formach, po patery, ceramiczne serwisy stołowe, wazony i świeczniki. Każda forma jest piękna, wyjątkowa, funkcjonalna i ręcznie wykonana. Te produkty na pewno ucieszą fanów dobrego, polskiego designu. 

Szklana feeria barw od PASK

Artystyczne kryształy na stół i komodę, w tym wazony, kieliszki i patery już od 1970 roku (firma istnieje od 1976) tworzy ręcznie Marian Pyrcak. Każdy wzór jest piękny i niepowtarzalny.  Wyróżnia go feeria mieniących się barw i niebanalne kształty. To polskie szkło artystyczne pięknie uzupełni każdy serwis śniadaniowy i obiadowy. 

Kamionkowe naczynia – wyglądają jak z tajemniczych zakątków świata

Talerze, miski, kubki i filiżanki o wyjątkowych strukturach i naturalnych barwach wytwarza ręcznie Kasia Białek. Ich nieregularne kształty wyglądają, jakby uformowała je natura. Są też dekoracje ścienne o różnorodnych rozmiarach, które pięknie ozdobią każde wnętrze.

Talerz od Majoliki Nieborów

Porcelanowy, ręcznie wykonany i malowany talerz z rantem dekorowanym 24-karatowym złotem, zdobiony motywem kafli z Delft znajdujących się na klatce schodowej Pałacu w Nieborowie, to prawdziwy unikat. Może być piękną dekoracją nie tylko stołu. Sprawdzi się przede wszystkim jako ozdoba na ścianę. Dziś ten wyjątkowy design można kupić w reaktywowanej po 140 latach manufakturze w Nieborowie. 

Talerz Delfty – fontanna. Fot. Majolika Nieborów

Talerz Peplum od Dominiki Dondé

Przedstawiamy talerz, który wygląda jak rzeźba z motywem greckiej sukni – peplum. Jest częścią kolekcji Peplum z ceramiki szkliwionej, w której znajdują się różne obiekty naścienne, dekoracyjne. Autorką jest artystka ceramiczka – Dominika Dondé, działająca w Polsce i we Francji. 

Bolesławiecki zestaw stołowy w stylu lat 60.

Kamionkowe naczynia z Bolesławca to jedne z najbardziej znanych ceramicznych dzieł w Polsce. Kolekcja Lata 60., którą zaprojektowała Magdalena Gazur jest wyjątkowa dzięki ponadczasowym wzorom i barwom – kobaltowi i żywej czerwieni, które nawiązują do wzornictwa sprzed lat. Zestaw zawiera dzbanek, dwa kubki, dwie filiżanki ze spodkiem i wazon. W planach artystki jest również mlecznik, mały imbryk i deserowy talerzyk.

Fascynują mnie geometryczne formy, rytmy w zdobieniach, pewien ukryty ład, porządek i oczywiście technologia tworzenia […] Przy tak kameralnych projektach istnieje możliwość pogłębionego studium kształtu i proporcji, na czym bardzo mi zależało w tym projekcie. Istotna jest również funkcja i ergonomia samych obiektów. To nie mają być kolejne elementy wystroju wnętrza, ale przede wszystkim przedmioty użytkowe, stosowane na co dzień, jednakże posiadające wartość estetyczną

– wyjaśniła Magdalena Gazur.

Patera Agnieszki Bar

Malinowa patera, którą zaprojektowała Agnieszka Bar, nawiązuje kolorem i formą do wzornictwa w stylu retro. Doskonała na wyjątkowe okazje – święta Bożego Narodzenia, uroczystości rodzinne czy kinderbale. Nie tylko pod względem stylu, to świetnie zaprojektowane szkło użytkowe, które pomieści wiele drobnych smakołyków. 

Szklanki od Sebastiana Pietkiewicza

Szklanki Optyk o nieregularnym kształcie są ręcznie formowane, a potem oryginalnie zniekształcane. Taka unowocześniona wersja klasycznych wzorów, które pięknie odbijają światło. Świetne na wodę czy sok.

Kolorowe szklanki Ewy Hiller

Artystyczna, geometryczna forma, świetne kolory, szkło barokrzemowe i kilka funkcji – tylko szklanki Vovo Glasses. Świetne na zimne napoje i wodę, ale również na różne przekąski, a wszystko dzięki talerzykowi w kształcie stożka, który jest częścią kolekcji Vovo Glasses. Razem ze szklanką tworzy niebanalny, piękny komplet na każdy stół. 

Wazon Marii Jeglińskiej-Adamczewskiej

Różowy walec z dużymi, półkolistymi uszami – to wazon od polskiej projektantki Marii Jeglińskiej-Adamczewskiej. Prosta, ale wyrazista forma, która doda stylu każdej aranżacji, zarówno tej ponadczasowej, jak i nowoczesnej. 

Świeczniki Moniki Patuszyńskiej

Świeczniki z przepuszczającej światło porcelany Parian z kolekcji Genealogia 4 powstały z pofabrycznych znalezisk, dzięki Monice Patuszyńskiej. Każdy z nich ma niepowtarzalną formę i wyjątkowe wzory. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDzień Pluszowego Misia w Żłobku Miejskim
Następny artykułUzupełnienie oświadczeń “Granty PPGR – Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym”