A A+ A++

Fontanna na Bastionie Sakwowym

Wyremontowana nowa fontanna jest zbudowana na fundamentach XIX-wiecznego wodotrysku. Została obudowana pięknym piaskowcem. Niecka wieczorami jest podświetlana światłami LED.

Zraszacze przy Promenadzie Staromiejskiej

Służą, teoretycznie, roślinom, ale chętnych, by wyciągnąć dłoń, albo zanurzyć głowę w promieniu ich oddziaływania nie brakuje. 

Fontanna w Parku Staromiejskim

Fontanna z piaskowca z figurą chłopca z łabędziem znajduje się w pobliżu wschodniego wejścia, naprzeciwko sceny letniej. To kopia dzieła Theodora Kalide, XIX-wiecznego niemieckiego rzeźbiarza, pochodzącego z Górnego Śląska.

Fontanna przed Teatrem Lalek

Fontanna Krasnali Wodnych. Ten w środku fontanny to Wierzbownik, siedzi na drzewie pogrążony w lekturze. Obok przycupnął Parasolnik i Zbierający Wodę, a po drugiej stronie skrzat Puszczający Stateczki i Karmiący Ptaki. Aktor i Ogrodnik woleli pozostać nieco z boku. 

Fontanna Alegoria Walki i Zwycięstwa na pl. Jana Pawła II

Na instalację według projekt Bernarda Sheringa i Ernesta Segera składają się trzy elementy. Sama fontanna to kilka czasz, do których woda spływa kaskadowo. Po jednej stronie na postumencie znajduje się pomnik młodzieńca walczącego z lwem – alegoria Walki. Po przeciwnej stronie pomnik młodzieńca siedzącego na lwie – to alegoria Zwycięstwa.

Fontanna na placu Solnym

Stylizowana na zabytkową, z pyskami smoków, z których tryska woda, fontanna powstała w roku 1997 według projektu Tomasz Myczkowskiego i Ryszarda Mazura.

Fontanna „Szermierz” przy Uniwersytecie Wrocławskim

Fontanna jest jedną z ciekawszych rzeźb secesyjnych. Zaprojektował ją Hugo Lederer, profesor berlińskiej Akademii Sztuk Pięknych. W listopadzie 1904 r. stanęła na placu Uniwersyteckim.

Fontanna „Zdrój” na wrocławskim rynku

Fontanna Zdrój to jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc we Wrocławiu. Powstała w 1996 roku według projektu rzeźbiarza, prof. Alojzego Gryta z Akademii Sztuk Pięknych.

Zobacz również

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTajniki pływania po Zalewie Szczecińskim. „Stał się niezwykle atrakcyjnym akwenem”
Następny artykułUpały wracają do Polski. Znamy dokładny termin