Wisła Sandomierz przegrała 1-2 (0-1) z Podlasiem Biała Podlaska w meczu 10. kolejki III ligi, gr. IV. Bramkę dla Wisły strzelił Jakub Janik, który również w pierwszej połowie nie wykorzystał rzutu karnego. Sandomierzanie pozostają bez zdobytego punktu w tym sezonie na własnym obiekcie. Jednocześnie był to piąty z rzędu mecz bez wygranej.

Zespół Podlasia już w 5. minucie spotkania wyszedł na prowadzenie. Po faulu Jakuba Kałaski na byłym wiślaku Jakubie Mażyszu sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Marcin Pigiel. Kilka chwil później sprzed pola karnego dobrze uderzył Jakub Persak, ale piłkę zdołał odbić doświadczony Rafał Misztal. W 13. minucie po dobrym dośrodkowaniu z prawej strony Dariusza Partyki w dogodnej sytuacji fatalnie głową strzelił Jewhen Trojanowśkyj. Znakomicie w bramce spisywał się Sebastian Ciołek m.in. dwukrotnie broniąc mocne strzały w końcówce pierwszej połowy. W 44. minucie w “szesnastce” sfaulowany został jeden z piłkarzy Wisły. Niestety strzał Jakub Janika z rzutu karnego obronił Misztal.

Gospodarze doprowadzili do wyrównania już w 51. minucie. Po szybkim rozegraniu rzutu rożnego Janik strzałem zza pola karnego trafił do siatki. Niestety niecały kwadrans później drużyna gości ponownie cieszyła się z gola. Składną akcję bramką zakończył Pigiel.

2 października 2022, 15:30 – Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 1-2 Podlasie Biała Podlaska
Jakub Janik 51 – Marcin Pigiel 5 (k), 65

Wisła: Sebastian Ciołek – Jakub Kałaska, Dmytro Sydorenko, Jakub Janik, Marcin Sudy – Mariusz Peda (72 Filip Stępień), Dariusz Partyka, Jakub Persak (84 Włodzimierz Krajewski), Szymon Kuzior (75 Przemysław Bednarz), Jewhen Trojanowśkyj – Nicolai Solodovnicov.

żółte kartki: Persak, Partyka – Podstolak, Misztal, Kurowski, Salak, Kosieradzki.

sędziował: Grzegorz Jabłoński (Kraków).

W 44. minucie meczu Jakub Janik nie wykorzystał rzutu karnego (bramkarz obronił).

W drużynie Podlasia zagrali byli piłkarze Wisły – Jakub Mażysz i Mateusz Podstolak.

źródło: własne