A A+ A++

Photon Energy zamknął 2020 rok poprawą EBITDA i zwiększonym portfelem projektów w przygotowaniu

12.02.2021r. 11:19

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka

EBITDA w 2020 roku wzrosła o 3,2 procent, moc portfela elektrowni własnych wzrosła na Węgrzech o 23 MWp. W Australii rozpoczęto budowę dwóch elektrowni o skali przemysłowej o łącznej mocy 14,6 MWp. Planowana jest też budowa elektrowni fotowoltaicznych na Węgrzech, w Rumunii i Polsce o łącznej mocy ponad 200 MWp.


“Dzięki zdobytemu doświadczeniu stale rozszerzamy nasze możliwości, łącząc zasoby i know-how w obszarze fotowoltaiki, magazynowania energii, a także technologii oczyszczania wody, celem zaoferowania kompleksowych i elastycznych usług. W 2020 r. ugruntowaliśmy naszą działalność i cieszymy się z szans biznesowych, które przyniesie 2021 rok” – mówi Georg Hotar, CEO Photon Energy.

W 2020 r. Photon Energy uruchomił na Węgrzech w ramach własnego portfela elektrownie fotowoltaiczne o łącznej mocy 23,0 MWp, zapewniając im długoterminowe finansowanie, podczas gdy łączna moc w ramach segmentu O&M (obsługa i utrzymanie ruchu instalacji fotowoltaicznych) wzrosła o 34 MWp.

Rozpoczęto także budowę dwóch elektrowni fotowoltaicznych o skali przemysłowej zlokalizowanych w Leeton, w Nowej Południowej Walii (Australia) o łącznej mocy 14,6 MWp, a na wyspie Lord Howe (także Australia) ukończono budowę hybrydowego systemu magazynowania energii słonecznej z wykorzystaniem baterii. Znaczący postęp osiągnięto również w pracach rozwojowych nad projektami na Węgrzech, w Rumunii i Polsce, gdzie spółka zwiększyła portfel przygotowywanych projektów elektrowni fotowoltaicznych do łącznej mocy ponad 200 MWp.

W bieżącym roku Photon Energy zamierza czynnie uczestniczyć w rozwoju i transformacji sektora OZE, czego dowodzą niedawno zrealizowane inwestycje o strategicznym znaczeniu. Mowa o objęciu mniejszościowego pakietu akcji w RayGen Resources, który obok szerokiej wiedzy z zakresu fotowoltaiki skupionej w rozwiązaniu PV Ultra, oferuje także technologię wydajnego i taniego magazynowania energii w ramach Thermal Hydro.

Spółka objęła ponadto udziały w spółce Lerta, która rozwija usługę wirtualnej elektrowni. Obiecująco dla Photon Energy przedstawia się projekt dotyczący usuwania PFAS ze środowiska, rozpoczęty w ramach umowy z Ministerstwem Obrony Australii. Program ten ma na celu zademonstrowanie technologii usuwania PFAS z wód gruntowych bez konieczności pompowania, przemieszczania gruntu, a także procesów utylizacji.

Czytaj również:

Zapraszamy, to też ciekawy temat

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSzczepienia nauczycieli -Grajewo
Następny artykułTaxi bez licencji